Güncel

Ambulans sürücülerine uygulamalı eğitimi verildi

Ambulans sürücülerine uygulamalı eğitimi verildi

21 Mayıs 2019 07:54
-A

+A


            Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde İl Ambulans Servisi bünyesinde görev yapan personelin ve vatandaşların can güvenliğini üst düzeyde tutabilmek adına hizmet içi eğitim verildi.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görevli ambulans sürücülerine ambulans eğitimi verildi.
Ambulans kazalarını azaltmak, hasta ve çalışan güvenliği açısından ambulansın trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek, personelin bilinçli, etkin ve güvenli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla Ankara ilinden gelen ve kendi eğitmenlerimiz tarafından çok sayıda personelin katılımıyla Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi.
            İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde verilen eğitimde araç mekaniği, basit arızalar, araç bakımı, araç güvenlik sistemleri, sürüş hazırlıkları, kavşaklar, geçiş üstünlüğü virajlar, hız problemleri, takip mesafesi, ambulanslarda siren ışık kullanımı ve ambulans kazaları konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.
            Eğitmenler Ambulans sürüş parkurlarında uygulamalı olarak eğitim verdiler. Uygulamalarda T-sokak, ambulans günlük bakımı, park yapma, şerit değiştirme,  panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, slalom, zincir takma konularında personeller bilgilendirildi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku