Güncel

Anadolu Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici; “Kırşehir’in eğitimde marka bir şehir olduğunu biliyorduk.”

Anadolu Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici; “Kırşehir’in eğitimde marka  bir şehir olduğunu biliyorduk.”

12 Kasım 2020 16:18
-A

+A

Anadolu Eğitim Derneği Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Kırşehir teşkilatlanmasını ziyaret etti.

Anadolu Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, genel başkan yardımcısı Nihat Öz ve Kırşehir il Başkanı Ramazan Kırboğa Basın toplantısı düzenledi.
Kırşehir’e Kırşehir eğitimde ki sorunlarını öğretmenlerin sorunlarını çözmeye geldiklerini ve bu konu hakkında istişare yaptıklarını, çeşitli faaliyetler yapmak üzere Kırşehir’e geldiklerini belirtti.
Anadolu Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, “Kırşehir eğitimde marka eğitime önem veren bir şehir zaten bunu sınavlarda yapılan derecelere baktığımız zaman görebiliyoruz” dedi.
Öğretici; “Tabi ki öğretmenlerimizin problemleri çok beklentileri çok, bizler inanıyoruz ki öğretmenlerin sorunu çözüldüğü zaman eğitimin sorunu çözülür eğitim de sorun çözüldüğü zaman ülkenin birçok sorunu, problemi ortadan kalkmış olur. Biz bunları yapabilmemiz için eğitim sorununu çözmemiz lazım eğitime yaptığınız yatırımlar diğer kurumlarda ki gibi 1 ay sonra 2 ay sonra sonuç alamazsınız eğitimden sonuç almak istiyorsanız sabırlı olacaksınız belki 10 yıl sonra belki 15 yıl sonra verim alacaksınız bu yüzden eğitime daha çok yatırım yapmalıyız. Bildiğiniz üzere Dünya’yı etkisi altına alan bir hastalık var şuanda öğretmenler uzaktan eğitim faaliyetlerine katılımlarıyla, yüz yüze eğitime katılımlarıyla oldukça zor bir dönemden geçiyorlar öğretmenlerimize buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Kimse kendisini tehlikeye atmasın istiyoruz ama eğitimde ki eksiklik hiçbir eksikliğini benzemez öğrenme eksikliği yaşanmaması için tüm tedbirleri alarak kısmen yüz yüze eğitme başlandı.
3 4 sınıf kaldı yüz yüze eğitime başlamayan bu da ara tatilden sonra salgının seyrine göre değerlendirilecektir ”dedi.
24 KASIM DA ÖĞRETMENLERİMİZİ BİR MÜJDE BEKLİYOR
Anadolu Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici;Kırşehir gerçekten eğitime önem veren bir şehir bu gelinen nokta da bunu görebiliyoruz biz de bunu kendimiz yerinde görmek istedik ziyaret etmek istedik. Buraya geldik birçok okulu ziyaret ettik Okul müdürlerini ziyaret ettik öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ettik Sayın Valimizi de ziyaret ettik. Eğitimde Kırşehir için daha iyisini daha da çok gelişmesini sağlamak için görüş alış-verişinde bulunduk. Kırşehir’in eğitimde harika bir şehir olduğunu biliyorduk bunu hem kendi gözümüzle görelim hem de eğitimci arkadaşlarımızın problemleri varsa yardımcı olmak için buraya geldik. 24 Kasım da öğretmenlerimizi bir müjde bekliyor. Bu pandemi sürecinde Kırşehir’de çok büyük bir eksiklik görmedik bu dönemi çok iyi yönettiğini ve üstesinden geldiklerini gördük. Kırşehir birçok ile göre çok avantajlı konumda Hem fiziksel olarak hem de öğrencilerin başarıları olarak bunun kıymetini bilmek gerekiyor” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku