Güncel

Ankara Kaletepe Muhtar adayı hemşehrimiz Halit Köşker; "KALETEPEMİZ MODERN BİR MAHALLE HÜVİYETİNE SAHİP OLACAK"

  Ankara Kaletepe Muhtar adayı hemşehrimiz Halit Köşker; "KALETEPEMİZ MODERN BİR MAHALLE HÜVİYETİNE SAHİP OLACAK"

11 Ocak 2019 07:48
-A

+A


Ankara Kaletepe Muhtar adayı hemşehrimiz Halit Köşker, nasip olurda muhtar seçildiğinde mahallesi için gece gündüz demeden  çalışacağını, birlik ve beraberlik içerisinde projeler üreterek Kaletepe Mahallesini Ankara'nın örnek mahallesi haline getireceğini söyledi. Hemşehrimiz Köşker, gazetemize yaptığı açıklamada;  " Çocukluğumuz,gençliğimiz, hülasa acısıyla,tatlıyla hayata dair en önemli günlerimiz KALETEPE Mahallemizde geçmiştir.
Hepimizin Ailelerimizle, Akrabalarımızla, Dostlarımızla, Hemşerilerimizle ve Komşularımızla yaşadığımız bu mahallenin her türlü sorunları,eksiklikleri herkesi olduğu kadar beni de üzmekte, beni de rahatsız etmektedir.
KALETEPE mahallemizdeki, hızlı kentleşmeye bağlı olarak değişen ve artan sorunlarımız nelerdir? Bunların üstesinden gelebilirmiyiz?
NELER YAPILABİLİRİZ?
İşte sorun addettiğim, dertlendiğim tüm bu hususlardan bazıları ile ilgili görüşlerimi, çözüm önerilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum;
12 dönüm alana sahip ama maalesef atıl durumda olan bir mahalle pazarımız var.Bu pazara esnaf gerekli ilgiyi göstermiyor, tezgah açmıyor, ve bu yüzden maalesef pazar ihtiyaçlarının karşılanması hususunda çaresiz kalan eşlerimiz, çocuklarımız başka mahallerde  pazar arayışlarına yöneliyor ve hak etmedikleri bir yorgunluğu, yoğunluğu yaşamak zorunda kalıyorlar, hele ki araç imkanı olmayanlar bunu da yapamıyorlar.Mahallemize ait olan bu Pazar yerinin Sadece Pazar ihtiyacımızı değil içinde pazarında olduğu, diğer tüm sosyal ihtiyaçlarımızın karşılanabileceği bir cazibe merkezine haline getirilmesi mümkündür. Bu hususla alakalı detaylı bir çalışmamızın olduğunu ifade edebilirim.Gerekli görüşmeleri yaptığımızı ve Allah İzin verirse gerekenleri de yapabileceğimizi söyleyebilirim.
Kentsel Dönüşümün geciktiği gecekondu bölgemiz var. Bu bölgede kentsel dönüşümün gerçekleşmesini engelleyen belli tıkanıklıkların olduğunu görüyoruz. İşte tüm bu tıkanıklıkları aşacak, arsa sahiplerinin gerek kendi aralarındaki anlaşmazlıklarının, gerekse belediye ile ilgili tıkanıklıkların samimi bir girişimle ve organizasyonla çözülebileceğine, uzlaşma zeminlerinin sağlanabileceğine inanıyorum.Bu hususlarla alakalı gerekli teşebbüsler yapıldığında; hem gecekondu sakinlerimiz bir an önce hak ettikleri nezih bir yaşama ortamına kavuşacaklar, hem de bu noktalarda eksik kalan mimari gelişiminin tamamlanması ile
KALETEPE’MİZ MODERN BİR MAHALLE HÜVİYETİNE SAHİP OLACAKTIR.
Bilindiği üzere Mahallemizin Dolmuş ve Otobüs güzergahı sadece Ulus,Sıhhıye ve Onkoloji hattı ile sınırlıdır.Gerekli görüşmeleri yaptığımız ve çözülebileceği noktasında onay aldığımız hususlardan biride şudurki; Aynen KEÇİÖREN’de olduğu gibi Konya yolu üzerinden Aşti, Balgat ve Dikmen hattının ve Doğrudan Kızılay hattının açılması sağlayabiliriz.
Özellikle yağışlı günlerde bekleme zorluğu yaşadığımız Otobüs ve Dolmuş duraklarını modern ve üstü kapalı duraklar yapılması hususunda yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuçlar aldık ve İnşallah bu hususta da gerekeni yapabileceğimizi gördük.
Mahallemizin bilinen güvenlik sorunları var, özelliklede gecekondu bölgesinde yaşayan mahallelimizi mağdur eden, eskiden beri devam ede gelen hırsızlık olayları var.Gözümüzün nuru, yaşama kaynağımız o masum çocuklarımızı, gençlerimizi ciddi anlamda tehdit eden “Uyuşturucu” konusu okullarımızın içine kadar sirayet etmiş durumdadır.Önlem alınamadığında çocuklarımızın, gençlerimizin tedavisi çok zor bir bağımlılığın pençesine düşme tehdidi ile karşı karşıya olduğu  hususu  hepimizin yüreğini yakan bir gerçektir.Özellikle Mahallemizin en temel güvenlik sorununu oluşturan hırsızlık ve uyuşturucu konusu ile ilgili amansız bir mücadelenin içine girmemiz, mahalle sakinleri, okul yönetimleri ve güvenlik birimlerimiz ekseninde sıkı bir koordinasyon oluşturarak bu sorunların çözümünde taşın altına elimizi sokmamız gerektiğine olan inancım tamdır.Tüm mahallelinin çocuklarına kendi çocuklarımıza göstereceğimiz ihtimamla, babalık şefkatimizle sahip çıkmanın boynumuzun borcu olduğuna inanıyorum.
Yine önemli bir husus ta; Ankara’nın orta yerindeki Sağlık ocağımızda önemli branşlarda  kadro eksikliklerimiz var ve bu yüzden çok küçük ve basit müdahaleler için bile farklı sağlık birimlerine hasta transferi yapmak zorunda kalıyoruz. Acil çözüme kavuşturulması gereken konulardan biriside budur ve inşallah çözülecektir.
Bir çok modern mahalle de olduğu gibi bizim mahallemizin de muhtarlığa ait bir web sitesi olmalıdır. Bu web sitesi sayesinde elektronik ortamda muhtarlık hizmeti verilebilmeli, evinde bulunamadığı için resmi evrak tebliği yapılamayan mahalle sakinleri muhtarlığa bırakılan bu BELGELERE WEB SİTESİ ARACILIĞI İLE ULAŞABİLMELİDİR.
Hiç vakit kaybetmeden, Mahallemiz Şehit Hakkı Sözer Caddesi üzerinde projelendirilmiş bulunan Yeşil Kuşak ve Şelale projesinin hayata geçirilmesi için gerekli çalışma ve girişimler  yapılmalıdır ki mahallemiz bu hususlarda hak ettiği hizmeti alamamış durumdadır.
Hülasa;
Burada sayamayacağım yüzlerce sorunun samimiyet ve adanmışlık dairesinde çözülebileceğine olan inançla,
Ya Çözüm bulacaksın! Ya Çözüm Olacaksın! Şiarınca,
Bir kardeşiniz olarak sizlerin dertleri ile dertlenmeye ,
Farklılıkları ile güzelleşen küçük bir Anadoluya benzettiğim KALETEPE’yi,
Kucaklaştırmak,
Buluşturmak,
Markalaştırmak,
Allahın izni ile başkente yakışır bir mahalle olsun diye de gece gündüz demeden çalışmak üzere 
Mahallemizin MUHTAR’lığına adayım.
Hepinizin desteklerini ve hassaten tavsiyelerini beklediğimi ifade ediyor,sizleri bir kere daha saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku