Güncel

Arif Ekici’den provokatörlere kınama

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mitingi sonrasında çıkan olayların provokasyon olduğunu ve MHP’nin bununla bir alakası olmadığını belirtti

Arif Ekici’den provokatörlere kınama

18 Mayıs 2015 07:00
-A

+A

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Ekici, geçtiğimiz gün Kırşehir’e gelen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mitingi sonrasında çıkan olayların provokasyon olduğunu söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi’ni provoke etmek isteyenlerin bir oyunu olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Ekici, HDP mitingi sonrasında çıkan olayları çıkaran grubun oyunu olduğunu belirtti.
Seçim araçlarını o gün için o alandan uzak tuttuklarını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici, “İnsanlığı köleleştiren hangi düşünce, hangi düzen olursa olsun insanlık aleminin düşmanıdır. Dikdatörya gerek şahıstan şahısa, gerekse hükümetlerden halka tasdiki imkansız olan en adi rejimdir, sömürü de öyle. İnsanlar teşekkür, minnet, dini, milli, etnik yapısına göre iktisadi ve siyasi anlamda soluyup, sömürülüyorsa 21. yüzyılda yüce Türk milletinin ve Kırşehir’in buna son vermesi gerekir. Geçtiğimiz gün HDP’nin toplantısı oldu. Günler önceden haber aldık provokatörlerin çıkacağı ve Bozkurt işaretleriyle alanı taşlayacağını, büyük olaylar çıkaracağı duyumlarını aldık. Biz seçim çalışmalarımızı yapıyoruz ve seçim araçlarımızı o alandan uzaklaştırdık. Gençlerimizi uzaklaştırdık. Ama maalesef Milliyetçi Hareket’in yükselişini gören bazı gruplar provoke etmek için Bozkurt işareti yaparak, Atatürk büstüne HDP bayrağı asarak halkı galeyana getirip büyük bir olaylar çıkarmak için çalışmalar yapıldı. Maalesef bunlara halkın içinden bazıları katıldı. Ama bizim tüm teşkilatlarımız olayları önledi, sıkıntı olmadı. Ülkücüler ve MHP olarak hiçbir katılım olmadı. Bizim dışımızda bazı ocakların, bazı büyük partilerin organize bir şekilde tahrik edildiği bilgisini aldık. Emniyeti de arayarak, fotoğrafların çekilmesini istedik. Halka teşhir edelim ve bizimle ilgili olmadığı anlaşılsın dedik. Allah’a şükür herhangi bir büyük olay olmadan, provokatörlerin olayları büyütmelerine meydan verilmedi. Sağ selamet onlar da gitti. Bundan sonra da Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunları önlemeye çalışacağız, çalışıyoruz. Biz bin yıllık kardeşliği savunuyoruz. Kürt, Türk, Alevi, Laz, Çerkez; Türk ağacının dalları diyoruz. Buna balta vuran Ermeni’nin dölleri diyoruz kim olursa olsun” dedi. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku