Güncel

Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 102. yılı

Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 102. yılı

24 Aralık 2021 10:00
-A

+A

- Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 102 yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Akın, mesajında, Kırşehir'e gelişlerinin 102. yıl dönümünde İstiklal Mücadelesinin büyük önderi Mustafa Kemal Paşa ve Temsil Heyeti'ni saygı ve minnetle andıklarını belirtti.
Millet temsilcilerinin katılımıyla toplanan Erzurum ve Sivas kongrelerinden sonra Temsil Heyeti'nin İstiklal Mücadelesinin merkezi olarak belirlenen Ankara’ya ulaşmak üzere yola çıktığını hatırlatan Akın, bu yolculuk sırasında, yol güzergahı üzerinde olan şehirlerde de temaslarını sürdüren Mustafa Kemal Paşa ve beraberindeki heyetin, Mucur’daki görüşmelerin ardından 24 Aralık 1919 tarihinde Kırşehir'e geldiğini ifade etti.
Kırşehir halkının, tek amacı vatanı içinde bulunduğu durumdan kurtarmak olan Temsil Heyeti Başkanı Mustafa Kemal Paşa ve üyelerini büyük bir coşku ile karşıladığını vurgulayan Vali Akın, "Kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirmişlerdir. 25 Aralık’ta Kaman’a geçen Mustafa Kemal Paşa, Kırşehirlilerin vatan ve millet sevgisiyle dolu olduğunu görmenin mutluluğuyla ilimizden ayrılmışlardır. " ifadelerini kullandı. KIRŞEHİR (AA) 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku