Güncel

Bağımsız Akçakent Belediye Başkan Adayı Uğur DAĞ, Kadınlarımıza Toplumsal Hayatta Hak Ettikleri Yere Gelmeleri İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Bağımsız Akçakent Belediye Başkan Adayı Uğur DAĞ, Kadınlarımıza Toplumsal Hayatta Hak Ettikleri Yere Gelmeleri İçin Elimizden Geleni Yapacağız

11 Mart 2019 07:17
-A

+A

 

 
 
Akçakent’in sevilen siması Bağımsız Akçakent Belediye Başkan Adayı Uğur DAĞ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesajda kadınlarımıza toplumsal hayatta hak ettikleri yere gelmeleri için elimizden geleni yapacağız dedi.
Uğur DAĞ mesajında, ülkemizin dünyada kadına seçme ve seçilme hakkının ilk verilen ülkelerden olmasına rağmen bugün kadınlarımızın hak edilen yerde olmadığını belirtti. Belediye Başkanı olduğu takdirde kadın istihdamının artırıcı çalışmalar yürüteceğini belirtilerek konuşmasına şöyle devam etti.
“İstihdam sorunundan etkilenen kadın işgücünün çalışma hayatına dahil edilmesi, toplumsal kalkınmada önemli bir etkendir. Bu nedenle günümüzde kadın işgücünün yapısı ve kadın istihdamının önemi artmış bulunmaktadır. Bu sebepledir ki; ilçemizde kadınların sosyal ve çalışma hayatında önemli bir yer alması için projeler geliştirdik. Bu projelerden bir tanesi Geleneksel El Sanatları ve Beceri Kurslarıdır. Kurs sırasında yaptıkları ürünleri Belediyemize ait Pazar yerinde yapılacak olan Halk Sokağında satışa sunma imkanı bulacaklardır. Devletimizin imkanların dahilindeki istihdam alımlarında (İŞKUR) pozitif ayrımcılık yapılacaktır. Kesinlikle ağır işlerde çalıştırılmayacaktır.
8 Mart Dünya Kadınlar gününün Türkiye’de Kadınlarımızın başarılarıyla anıldığı günleri görmek dileğiyle tüm kadınların gününü kutlarım.” dedi.Uğur Dağ Akçakent’te bulunan kadın çalışanların günlerini kutladı ve karanfil verdi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku