Güncel

Bakan Kurum'un İl Özel İdaresine vermiş olduğu destek masaya yatırıldı

Bakan Kurum'un İl Özel İdaresine vermiş olduğu destek masaya yatırıldı

3 Mart 2021 15:53
-A

+A

          Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un İl Özel İdaresine vermiş olduğu destekleri değerlendirmek üzere, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,  İl Genel Meclisi Başkanı H. Ömer Seyfi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ve İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Köksal'la bir araya geldi.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, İl Genel Meclisi Başkanı H. Ömer Seyfi ve ekibi ile görüştü. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un İl Özel İdaresine destekleri hakkında istişarelerde bulunan Milletvekili Kendirli ve Başkan Seyfi, fikir alışverişinde bulundular.
Bakan Kurum'un desteği ile İl Özel İdaresi bünyesinde ilimize yapılacak çalışmaların masaya yatırıldığı görüşmede ilimiz köy konakları ve diğer projelere verilecek destekler hakkında görüşüldü.
          İl Genel Meclisi Başkanı H. Ömer Seyfi, "Şehrimize ve İl Özel İdaremize  verdiği desteklerden dolayı Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a ve Milletvekilimiz Mustafa Kendirli ‘ye teşekkür ederiz." dedi.  
          Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilimize gerçekleştirdiği ziyaretinde İl Özel İdaresine destek vereceğini açıklayarak şunları kaydetti: "Köy konakları yapımında İl Özel İdaresine destek vereceğiz. Çiçekdağı-Yerköy yolu üzerindeki Taburoğlu Köyünde ihtisas hayvancılığı geliştirmek ve çiftçilerimize destek olmak amacıyla yaklaşık 700 dönümlük bir alanı ilk etapta İl Özel İdaresine tahsis edeceğiz. Köylerimizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek adımlar atacağız. Kaman ilçemizde de ceviz yetiştiriciliğine destek olmak amacıyla yaklaşık 700 dönümlük araziyi Kaman Belediyesi’ne veriyoruz. Amacımız daha güçlü bir Türkiye için güçlü Kırşehir’i inşa etmektir.
          Külliyenin etrafında hem silüetine zarar veren hem de yapı ömrünü tamamlamış binalarımız mevcut. Bu binalara ilişkin bölgede bir kentsel yenileme, kentsel dönüşüm projesi yapma kararı aldık. İlgili Bakanlıklarımızla da görüşmek suretiyle proje hazırlayacağız. Vatandaşlarımızla görüşerek onların rızası çerçevesinde, onları mağdur etmeden vatandaşlarımızı daha sağlam, daha güvenli sosyal altyapısı olan bir projeyi başlatıyor olacağız. Bir taraftan inşaat yaparken bir taraftan da doğamıza sahip çıkacak projeler yürütüyoruz. Hirfanlı Barajı kıyısında bulunan Savcılı Büyükoba etrafında vatandaşlarımızın doğal güzelliklerden faydalanmalarını sağlayacak bir yürüyüş ve bisiklet yolu yapıyoruz. Vatandaşlarımız burada hem dinlenecek, hem spor yapacaklar. 10 Milyon liralık bu projenin yarısını Bakanlığımız olarak hibe ediyoruz, kalan yarısını da İl Özel İdaremiz üstlenecek. Kuş Cenneti olan Seyfe Gölümüz için de güzel projelerimiz var.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku