Güncel

Bakanlıktan öğretmenler için yeni uygulama

Bakanlıktan öğretmenler için yeni uygulama

8 Eylül 2021 14:37
-A

+A

      Milli Eğitim Bakanlığı, okullardaki tedbirler ile olası temas veya vaka durumunda izlenecek yolların takibi için COVID-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi kurdu. Öğretmen ve yöneticiler 444 0 632 numaralı telefonu arayarak destek alabilecek.
      Yurt genelinde ve Kırşehir'de yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte COVID-19 tedbirleri artarak devam ediyor. Okullar eğitime hazırlandıktan sonra başlayan eğitimlere öğrenciler heyecanla devam ediyor. Tedbirler kapsamında bakanlık tarafından öğretmenler için COVİD-19 hattı oluşturuldu. İlimiz öğretmenlerinin de olası vaka ve temas durumunda bilgi verebileceği Salgın Yönetim Destek Merkezi faaliyete geçecek. İlimiz okullarında olası durumda öğretmen ve yöneticiler MEBİM’in 444 0 632 numaralı telefonunu arayacak.
SALGIN YÖNETİM DESTEK MERKEZİ
     Yeni eğitim öğretim yılı yarın başlıyor. Yüz yüze eğitimin bir kez daha kesintiye uğramaması için tüm imkanlar seferber ediliyor. COVID-19 ile ilgili alınan tedbirlerin takibi, olası vaka ve temas durumlarında izlenecek yol konusunda okullara destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) bünyesinde COVID-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi oluşturuldu.
DANIŞMA KURULUNDA GÖRÜŞLERİ ALINACAK
      Yarından itibaren devreye alınacak Merkez, okullardan gelecek çağrılara anında cevap vererek gerekli yardım ve yönlendirmeyi yapacak. Öğretmen ve yöneticiler, MEBİM’in 444 0 632 numaralı telefonunu arayacak. MEBİM okullardan gelen çağrıları otomatik olarak COVID-19 Merkezine yönlendirecek. Yardım talep edilen konuya göre Merkez; daha önce hazırlanan rehber, kılavuz ve algoritma uyarınca gereken yardım ve yönlendirmeyi yapacak.
       İhtiyaç halinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki COVID-19 Danışma Kurulunun da görüşleri alınacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku