Güncel

BASINA ve KAMUOYUNA...

BASINA ve KAMUOYUNA...

18 Mart 2021 14:39
-A

+A

        Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU, İŞKUR Müdürlüğünden işbaşı programı için yapılan taleplerinin ret gelmesi üzerine açıklamada bulundu.                                                                       
        "İlimizde işsizliğin had safhada olduğu bu dönemde, işsizliğe bir nebze de olsa çözüm bulmak ve istihdam yaratmak adına yapılan başvurumuz reddedildi" diyen Başkan Ekicioğlu veryansın etti. Ekicioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
Pandemi süreci ile birlikte halkımızın yoğun bir ekonomik krizle boğuştuğu, ülkemizde ve ilimizde işsizliğin had safhada olduğu bu dönemde, işsizliğe bir nebze de olsa çözüm bulmak ve istihdam yaratmak adına Belediye Şirketimiz olan Kırşehir Gıda Tem. Sos. Tesis Hiz. Elek. ve Mob. San. Ltd. Şti. adına İŞKUR tarafından açılan İşbaşı Eğitim Programı’nda 100 kişinin çalıştırılması talebiyle 09. 03. 2021 tarihinde resmi yazıyla başvuru yapılmıştır.
        Kanunlara ve mevzuata uygun bir şekilde göndermiş olduğumuz İşbaşı Eğitim Programı ile ilgili talep yazımıza 16.03.2021 tarihinde Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından İl Müdürü Metin Ülgen Kaya imzalı bir cevap yazısı gönderilmiş, herhangi bir gerekçe gösterilmeden talebimizin uygun görülmediğine dair ret cevabı tarafımıza bildirilmiştir.
       Kırşehir Belediyesi tarafından başvurulan 3 aylık İşbaşı Programı çerçevesinde Park ve Bahçe işlerinde çalıştırılmak üzere alınacak 100 kişinin İŞKUR’un tarafımıza göndermiş olduğu olumsuz cevap, işsizlikle boğuşan hemşehrilerimize büyük bir mağduriyet yaşatmıştır.
Bizden önceki dönemde İŞKUR tarafından yaklaşık 500-600 kişinin Toplum Yararına Program dahilinde 6- 9 ay süreli olarak Belediye işlerinde çalıştırılmak üzere gönderilmesine rağmen bizim dönemimizde 1 kişinin dahi gönderilmemesi siyasi bir tutum sergilendiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.
        Kamuoyunda üç harfli market zincirleri olarak bilinen BİM, A 101, ŞOK gibi özel hizmet veren firmaların faydalanmasına rağmen vatandaşımıza kamu hizmeti sunan Belediyemiz Şirketi’nin İşbaşı Eğitim Programı’ndan siyasi tavır ve tutum nedeniyle faydalandırılmamasını, siz kıymetli hemşehrilerimizin vicdanına bırakıyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi Kırşehir Milletvekili Sayın Mustafa Kendirli, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Belediyemiz için ‘’attıkları adımdan haberimiz var’’ diye açıklamada bulunmuştu, herhalde bu olaydan da haberi vardır.
       Gösterilen bu tavrı kınadığımızı ve sonuna kadar konunun takipçisi olacağımızı bütün kamuoyuna saygıyla bildiririz." (Haber Merkezi)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku