Güncel

Başkan Aydemir'in kaleminden 2. MUCUR ÇALIŞTAYI...

Başkan Aydemir'in kaleminden 2. MUCUR  ÇALIŞTAYI...

28 Kasım 2019 07:06
-A

+A


Mucurlular Derneğince, kalkınma ve geliştirme stratejilerinin belirlenmesi, ortak aklın oluşması amacıyla 2. Mucur Çalıştayı düzenlendi. Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle çalıştay düzenlenerek, yeni projeler ve fikirler hazırlandığı belirtilen çalıştay verimli geçti.
Şair- Yazar- Araştırmacı Gazeteci- Mucur İyi Parti İlçe Başkanı Ali Aydemir, Mucur'da gerçekleşen 2. Çalıştay hakkında değerlendirmede bulundu. Mucur İyi Parti İlçe Başkanı Ali Aydemir 2. Mucur Çalıştayını şöyle değerlendirdi:
"Ankara Mucurlular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından ilki geçen yıl yapılan Çalıştayın ikincisi bu yıl 23 Kasım 2019 tarihinde saat 10.00 da Mucur Kültür Sitesi Konferans Salonunda yapıldı.
2. Çalıştayın yapılacağını Dernek Başkanı Sayın İzzet GÜNER, yönetim kurulunda ki arkadaşlarıyla birlikte günler öncesinde davetiyeler dağıtılmış ve internet yoluyla da defalarca halka duyurulmuştu. Beklenilen ilgi ne yazık ki görülmemiştir.
2. Çalıştayın konusu Mucur'da ki turizm, kültür ve eğitimdi. Toplantıya Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN, Kırşehir Milletvekili Sayın Metin İLHAN, Ankara Milletvekili Sayın Hacı TURAN, eski belediye başkanlarından Sayın Halim ÇAKIR, Mucur Kaymakamı Sayın Kaya ÇELİK, Belediye Başkanı Sayın Atılgan YILMAZ, bazı sivil toplum örgütleri, bürokratlardan bir kısmı,İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket KARADENİZ, İl Kültür Müdür Yardımcısı Sayın Eyüp TEMUR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin AKBÜLBÜL ve Kütüphane Müdürü Sayın Faruk IRMAK toplantıya katılan devlet erkanıydı.
Makine Mühendisi Seyfeli Sayın Ömer ÇETİNER, slayt yoluyla Seyfe Gölünün içler acısı durumunu dile getirdi.
Kültür alanında gerekli bilgileri sunması gereken yetkili gerekli açıklamaları yapması gerekirken bu konuda açıklamaların İl Kültür Müdürlüğü yetkilisinin bilgiler vermesi yadırganmıştır.
Milli Eğitim konusu en önemli bir proje olmasına rağmen Mucur'da ki eğitim ve öğretim alanında gerekli açıklamaları, artı ve eksi yönlerini katılımcılara aktarılmasını İlçe Milli Eğitim Müdüründen beklenmekteydi. Söz verilmedi mi, yoksa yetkili kendisi konuşmak istemedi mi bilemiyoruz.
Okullarda ki kılık kıyafet karmaşasını, öğretmenlerin ve öğrencilerin pespaye durumları dile gelmeliydi. Başarısızlığın nedenleri ele alınmalıydı.Öğrencilerde sigara içme alışkanlığının gün geçtikçe arttığını,bunun için alınması gereken tedbirler görüşülmeliydi.
Toplantı saat 10.00 da başladı öğle yemeğine kadar konuşmalarla, slayt gösterileriyle, siyasilerin bol vaatleriyle devam etti. Öğleden sonra guruplar oluşturulup problemler tespit edildiği söylenmektedir.
Toplantıya birkaç öğretmenden başka kimsenin gelmediği, iş adamlarının ,sivil toplum örgütlerinin yer almadığı, halktan da gerekli katılımın olmadığı ne yazık ki görülmüştür. Toplantıya gelmeyip, dışarıdan gazel okuyanlar, eleştirilerini acımasızca yapanlar, oyun masalarından kalkıp ta toplantıya gelmeyenler zaten havanda su dövenlerdir.
Dernek Başkanı ve birkaç üyenin yardımları ve çabaları gözlerden kaçmamıştır. Madem Mucur için Çalıştay yapılıyor, Mucur'un kalkınması isteniyor, birlik ve beraberlik, paylaşma ve paslaşmalar neden olmuyor? Derneğin kuruluşundan bu güne kadar başkanlık görevi yapanlardan Bekir ONAN ve Mustafa KÖKSAL'ın dışında eski başkanlardan kimse yoktu. Geçen yıl Çalıştay'da yaptığı projeleri anlatan Meryem FIKIRKOCA'nın bulunmayışı gözlerden kaçmamıştır.
Toplantıda seri konuşmalar yerine vatandaşların dertleri dinlenmeli, çözüm yolları belirlenmeli ve yetkililer dinlenmeliydi. Siyasiler bol vaatlerini sıraladılar. Temennimiz bunların bir an önce gerçekleşmesidir.
Mucur'un su meselesi, yollar, kaldırımlar ve parkların durumu. Oto parklar ve trafik sıkışıklığı, viran olan yerlerin temizlenmesi, eksik kalan yerlere doğal gazın verilmesi, işsizlik v.s. görüşülmeliydi.
Gerekli destekleri tam alamayan,kendi çabalarıyla Mucur için efor sarf eden İzzet GÜNER ve arkadaşlarını kutluyoruz. Birlik ve beraberliğin sağlanmadığı yerlerde başarılı olmak çok zordur."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku