Güncel

BAŞKAN BAHÇECİ, OTOPARK SIKINTISINA NEŞTER VURUYOR

BAŞKAN BAHÇECİ, OTOPARK  SIKINTISINA NEŞTER VURUYOR

18 Ekim 2018 07:02
-A

+A


 Kırşehir'in kanayan yarası haline gelen araç trafiğinin azaltılması için Başkan Bahçeci, çözüm yolları üreterek şehrin trafik sorununu hafifletmek için geçici oto parklar yaparak rahat bir nefes aldırıyor. Eski Kız Meslek lisesinin arsasını çehre düzenlemesini yaparak yaklaşık 400 araçlık park haline getirip ücretsiz olarak kullanılacak. Geçici olarak kullanılacak olan bu arsanın tekrar Ahi Külliyesi etabın yapımına devredilecek. Kırşehir Belediyesi olarak hizmet kalitesini artıracak projelere devam ettiklerini dile getiren Bahçeci, şunları söyledi:
"Şehir İçi Toplu taşıma araçları ile devam ediyoruz. Eski pazar alanının bulunduğu 10 bin 500 metrekarelik alana yapılan proje kapsamında şehir içi minibüsleri için 8 adet durak, taksi durağı, 150 kişilik restoran, çay ocağı, kafe, zabıta bürosu, 500 araçlık kapalı otopark, dükkan ve çocuk oyun alanı yer alacak. Buraya yaptığımız 500 araçlık kapalı otopark ile bölgede park sıkıntısını çözmüş olacağız. Hemen yanı başındaki pazar yerinin altındaki kapalı otoparkla kapasite 800 araç olacak." Terminal ile Kırşehir'de ulaşımın kolaylaşacağını aktaran Bahçeci, "Ulaşım bir kentin en önemli meselelerindendir. Biz de bu meseleyi öncelik sıramıza alarak Kırşehir’de ulaşımı kolaylaştırmayı bir görev bildik. Hem Şehirlerarası Otobüs Terminali hem de Şehir İçi Minibüs Terminali projemiz ile Kırşehir’de ulaşım problem olmaktan çıkacak." ifadelerini kullandı.
KIRŞEHİR'DE 11 HAT VAR
Bu hatlarla birlikte şehrin her noktasına ulaşım sağlayacağız. Şehirde yaşayan herkes en fazla 500 metre yürüyerek bir otobüs durağına ulaşmış olacak. Yıllardır Kırşehir'de dolmuşlar vardı. İlk defa böyle bir sisteme geçildi. İşin doğrusu toplu taşımada Kırşehir'de sistem yoktu. Hiçbir standart olmadan gece-gündüz demeden çalışan dolmuşçularımızı daha yaşanabilir bir çalışma şartları oluşturduk. Toplu taşımacılık yerel yönetimlerin en önemli gündem maddesi haline geldi. Artan nüfus ve şehirleşme ulaşım konusunu beraberinde getiriyor; bu da toplu taşımacılıkla ilgili yatırımları ön plana çıkarıyor. Toplu taşıma sistemleri, şehirlerin refah ve gelişmişlik düzeyini artıran önemli bir faktör. Bu noktada şehirlerin daha sürdürülebilir olması açısından da önemi yadsınamaz. “dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku