Güncel

Başkan Bahçeci, Şehrimizde kültür ve sanat faaliyetlerini çok önemsiyoruz

Başkan Bahçeci, Şehrimizde kültür ve sanat faaliyetlerini çok önemsiyoruz

22 Kasım 2018 07:04
-A

+A


Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi tarafından Mevlid-i Nebevi Hat ve Tezhip sergisi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Özel bir haftanın içerisindeyiz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin doğum haftası ve mevlid kandili. Tezhip ve hatta bizim inancımızda, tarihimizde, kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan bir sanattır. Kurslara gittiğimde tezhip sanatı ile uğraşan kursiyerleri gördükçe, insan nefsinin de, insan ruhunun da işlendiğini hissediyorsunuz. Bu iş çok önemli sabırla bir iş yapmak, sabırla insanın fıtratında hep güzel doğru akması, iyiye doğru akması ortaya güzel bir şey çıkarmak gerçekten çok önemli. Emek veren herkese teşekkür ediyorum
Ahi Evran Külliyesindeki kursu2016 yılında açıklarını kaydeden Başkan Bahçeci hocalarımıza gerçekten teşekkür ediyorum. Onlarda kendi karakterlerini ve dünyaya bakışlarını sanatlarını yansıtıyorlar. Kursiyerlerimizde hocalarımızdan çok memnunlar. Şehrimize güzel bir sanat dalında güzellikler yaşattıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sadece hat tezhip kurslarımız değil başka kurslarımızda da kursiyerlerimizi görüyorum. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Sanat olmazsa bir yanımız eksik kalır. Şehrimizde kültür ve sanat faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezini onun için inşaa ettik. Üç yıla yakın inşaatı sürdü ama böyle güzel eserlere ev sahipliği yaptığı  ve sergiler  açıldığından bütün yorgunluğumuz gidiyor, burayı yaptığımıza değdi diyoruz. Emeği geçen bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku