Güncel

Başkan Bahçeci’den 20 Ocak Mesajı

    Başkan Bahçeci’den 20 Ocak Mesajı

22 Ocak 2019 07:27
-A

+A


 
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 20 Ocak Azerbaycan’ın bağımsızlık ve istiklal yolunun ilk şehitlik zirvesi yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Başkan Bahçeci mesajında , “1990 yılının 20 Ocak`ı aynı zamanda Azerbaycan’ın bağımsızlık ve istiklal yolunun ilk şehitlik zirvesidir. Çoğunluğu Ermeni askerlerden oluşan Sovyet Ordusu birliklerinin, özel harekât birliklerinin ve iç işleri bakanlığına bağlı birliklerin ermeni militanlarla iş birliği yaparak Bakü ve diğer illere karşı olan bu saldırısı barbarlık, gaddarlık ve benzeri görülmemiş vahşetle takip edilmiştir.
20 Ocak günü Bakü`de ve Azerbaycan’ın diğer bölgelerinde gerçekleştirilen katliamlar Azerbaycan halkının bağımsızlık mücadelesinin durdurulması üzere planlanmış eylemlerdir. Fakat bu olaylar sonrasında Azerbaycan Türklerinin gösterdiği mücadele örneği, onun bağımsızlık yolundaki adımlarının engellenemez niteliğini ortaya koymuştur. Bu bağlamda, 20 Ocak günü şehit olan tüm kardeşlerimizi saygı ve minnet ile anıyor, onlara Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku