Güncel

Başkan Bahçeci’den Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya Tebrik ziyareti

Başkan Bahçeci’den Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya Tebrik ziyareti

14 Ocak 2019 07:46
-A

+A

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye Bilimler Akademisi Halil İnalcık özel ödülünü alan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’ya tebrik ziyaretinde bulundu.
Başkan Bahçeci ziyarette yaptığı konuşmada; “Verilen ödülde Ahi Evran’ın ve Kırşehir’in adının duyulması çok önemli. Kırşehir’imiz tarihi ile ünlü bir şehir. Rahmetli hocamız Halil İnalcık’ın bir sözü var Türklüğün başkenti Kırşehir’dir. Kırşehir ve Ahi Evran Üniversitemiz için bu ödül anlamlı ve çok önemli.  Türkiye Bilimler Akademisi Halil İnalcık özel ödülünü Cumhurbaşkanımızın elinden alarak bizleri gururlandıran Ahi Evran Üniversitesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’yı tebrik ediyor. Rabbim başarılarını daim etsin inşallah”
Ahi Evran Üniversitesi Doç. Dr. Murat Tuğluca’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Benim açımdan Kırşehir ve Ahi Evran’ın ismini duyurmak çok önemli. Ödül almak tabi ki güzel bir şey ama şehrimizi ve üniversitemize katkı sağlamak. İki sene önce vefat eden İnalcık'ın dünyaya mal olmuş bir tarihçi. Kendisi Osmanlı tarihçiliğini dünyaya kabul ettiren bilim insanı olarak bilinir. Osmanlı tarihçiliğini dünyaya bir disiplin olarak kabul ettiren Prof. Dr. Halil İnalcık adına verilen ödülü almak gerçekten kıymetli ve önemli” ifadelerini kullandı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku