Güncel

Başkan Çelik; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz"

Başkan Çelik; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz"

9 Kasım 2021 16:02
-A

+A

       Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik; 10 Kasım dolayısı ile mesaj yayımladı.
       İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik; “Vefatının 83. Yılında,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.
       İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik mesajına şöyle devam etti: " Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde milletçe saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynamış büyük bir komutandır.
       Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkemizi ileri uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma konusunda hedeflerine azim ve kararlılıkla yürümektedir.
 Ülkemizi ileri uygarlık düzeyine kavuşturmak hepimizin milletçe ortak görevidir. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak değil, esaret altına alınmakla tehdit edilen ve toprakları paylaşılmak istenen Türk Milleti’nin mücadele ruhu, kurtuluş umudu, diriliş sembolü Atatürk’ü anlama ve anlatma imkânı olarak görüyoruz.
       Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku