Güncel

BAŞKAN EKİCİOĞLU , HÜKÜMET KONAĞINA TALİBİZ .....

BAŞKAN EKİCİOĞLU , HÜKÜMET KONAĞINA TALİBİZ .....

26 Eylül 2020 15:54
-A

+A

Başkan Ekicioğlu, Basın Mensuplarına Belediyenin Çalışmaları Hakkında Bilgiler Aktardı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde basın mensupları ile bir araya gelerek Kırşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmalar ve uygulanacak projelere ilişkin bilgiler aktardı.......

Kırşehir’de görev yapan basın kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’de hayata geçirilen askıda fatura çalışmasına ilişkin de bilgiler aktardı. Başkan Ekicioğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, “İyi bir eğitim bütün çocuklarımızın hakkı diyerek evlerinde tableti ya da bilgisayarı olmayan çocuklarımıza tablet veya bilgisayar hediye etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı kampanyamıza davet ediyoruz” dedi.

''HÜKÜMET BİNASINA TALİBİZ''
 AKP Milletvekilinin , '' Kırşehir'e yapılacak projeler için partimize bekliyoruz ama gelemezler çünkü heybeleri boş'' sözlerine de değinen Ekicioğlu , ''Herhalde eskiden bürokrasiyi AK Parti İl Binasında topladıkları dönemde olduklarını sanıyorlar ama biz Kırşehir için AK Parti İl Binasına da gitmeye hazırız.Bize heybeleri boş demiş ama şimdi burada ilk kez açıklıyorum Gençlik Spor İl Müdürlüğüne devredilecek olan ve inşaatı devam eden hükümet binasına Belediye olarak biz talibiz.İnşaatın yapımını biz tamamlayalım ve belediye hizmet binası olarak kullanalım.Kırşehir'de ki yurt sayısı Türkiye ortalamasının çok üstünde.Terme kampüsünde de çok sayıda boş yurt binamız var oralar da değerlendirilebilir ama bizim Belediye hizmet binasına ihtiyacımız var.Mevcut hizmet binasının da önceki yönetimin projesinde olduğu gibi askeri gazino, polisevi ve öğretmenevi ile birlikte kaldırılarak Ahi Evran Külliyesi ile Cacabey Meydanını birleştirmek istiyoruz.Böylece Valilik hizmet binası ile birlikte karşılıklı olarak Kırşehir'e daha iyi hizmet edeceğimizi düşünüyoruz.Bu konuda da sayın milletvekilinden destek talep ediyoruz '' dedi.
Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu, Nuri Araz ve Osman Uçar’ın da katılım sağladığı toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ekicioğlu, “Koronavirüs salgınından dolayı oldukça zor günler geçiriyoruz. Bu zorlu süreç içerisinde Kırşehir Belediyesi olarak başta sağlığımız açısından önem arz eden dezenfekte, temizlik, ücretsiz maske dağıtımı gibi çalışmalar olmak üzere, alınan tedbirler kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafımıza, günlük işlerde çalışan emekçi kardeşlerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerimize alış-veriş çeki ve erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirdik Bu salgın süreci ihtiyaç sahibi ailelerimizin sayısını da ne yazık ki arttırmış bulunmaktadır. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak yeni bir dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Başlatmış olduğumuz ‘Askıda Fatura’ kampanyamız ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile hayırsever vatandaşlarımız arasında köprü görevi görecek. Askıda Fatura kampanyamız ile dileyen hayırsever hemşehrilerimiz, su faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi ailelerimizin su faturasını ödeyebilecek. Hayırsever hemşehrilerimizi ve kurumlarımızı alan elin veren eli görmediği bu dayanışma kampanyamıza katılmaya davet ediyor, hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.’’ dedi. Kırşehir’in unutulmaz bozlak üstadı Neşet Ertaş’ın vefatının 8. yıl dönümü nedeniyle hazırlanan videoyu basın kuruluşları ile paylaşan Ekicioğlu, “Dadaloğlu, Karacaoğlan ve Pir Sultan ile başlayıp Aşık Seyfullah, Bulduk Usta, Aşık Said, Çekiç Ali, Hacı Taşan ve babası Muharrem Ertaş ile devam eden kadim bir geleneğin içinden doğup gelmiş, kendi yarattığı tarz ile gönülden gönüle kapılar açmış Kırşehir’in gururu Neşet Ertaş’ı aramızdan ayrılışının 8. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Geçen yıl düzenlemiş olduğumuz Neşet Ertaş Anma Etkinlikleri’ ne bilindiği üzere ülkemizin çok değerli aydınları, sanatçıları ve akademisyenleri ve tabi ki en önemlisi Neşet Ustamızın ailesi de katılım göstermişti. Bu yıl anma etkinliğini daha kapsamlı hale getirecektik ancak Pandemi koşulları buna engel oldu. Yüzlerce yıldan beri süregelen bu eşsiz geleneğin başkenti Kırşehir, UNESCO Dünya Müzik Şehri olarak tarihsel ve kültürel olarak evrensel anlamda da tescillenmiş oldu. Dünya Müzik Şehri olarak, başta ustalarımız olmak üzere akademisyenler ve sanatçılar ile birlikte bozlak kültürünü ve Anadolu Abdal Geleneğini geliştirecek çalışmalarla gelecek kuşaklara bu kültürü en iyi şekilde ulaştıracağız. Hayata karşı mütevazi duruşuyla, kimseyi ayırmadan herkesi dost edinebilmiş, engin gönül insanı, bizi biz yapan bütün değerleri sazına ve sözüne dökmüş Anadolu’nun Bilgesi Neşet Ertaş’ı aramızdan ayrılışının 8. yılında bir kez daha saygı, özlem ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku