Güncel

Başkan Ekicioğlu;"Toplantıdan netice almak istiyoruz...!"

Başkan Ekicioğlu;"Toplantıdan netice almak istiyoruz...!"

27 Eylül 2019 07:04
-A

+A


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; "Biz 15 yıldır sigara kağıdına yazılıp da atılanları gördük...Amacımız çözüm odaklı olsun" dedi.
Cumhuriyet halk partisi toplumun sorunlarını ve isteklerini dinlemek için Türkiye'de iller içinde ikincisi düzenlenen toplantıyı Kırşehir'de gerçekleştirdi. Amaçları toplumun sorunlarını ve isteklerini rapor ederek genel başkana iletmek olan toplantıda Kırşehir'in sorunları masaya yatırıldı.
CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, toplantıya iştirak ederek sivil toplum kuruluşu başkanlarının sorun ve taleplerini dinledi.
 Ağalar konağında gerçekleşen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Esnaf odalarının başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kırşehir Basın camiası katıldı.
Toplantıda konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu; CHP nin yaptığı bu toplantıda çözüm arıyoruz, 15 yıldır yapılmayanı biz yapalım, biz 15 yıldır sigara kağıdına yazılıp da atılanları gördük. Eğer bir çözüm bulunacaksa bu amaç doğrultusunda işimizi yapalım" dedi.
ÇÖZÜM BEKLEDİĞİNİZ SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLUN
Çözüm beklediğiniz sorunların takipçisi olun ben de sizlerle birlikte sorunların takipçisi olacağıma söz veriyorum diyen Başkan Ekicioğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Genel Başkan yardımcılarına,  Milletvekillerine, Sivil toplum örgütü başkanlarına, basın camiasının değerli temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bende bu programa sizinle birlikte iştirak ediyorum. Verdiğiniz sorunların takipçisi olun... Siyasiler belki yapamayabilir, bende sizlerle birlikte sorunların takipçisi olmaya söz veriyorum.
BİZ 15 YILDIR SİGARA KAĞIDINA YAZILIP DA ATILANLARI GÖRDÜK
Daha önce bizden rapor istendi ama böyle bir organizasyon yapılmadı diyen Başkan Ekicioğlu, 15 yıldır siyasiler tarafından bu tür organizasyonlar oluyor. 15 yıldır bu toplantılara hep katıldık gerek, Oda başkanı olduğum zamanlarda gerekse iş adamı olduğum zamanlarda bu toplantılara katıldım. Fakat sonuçta hiç bir şey çıkmadığını gördük. Bizim ülkemizi ayakta tutan özel sektör. Ekonomi ticaret  eğer bu çark dönmezse zor durumda kalıyoruz. Bunun için özellikle genel başkan yardımcıları ve milletvekillerimizden burada alınacak istek ve sorunların ciddiye alınmasını istiyorum. Biz 15 yıldır sigara kağıdına yazılıp da atılanları gördük. Eğer bir çözüm bulunacaksa bu amaç doğrultusunda işimizi yapalım yoksa kahvaltımızı yapar notlarımızı alır çözüm oluşturamadan kalkar gideriz. " dedi.
CHP İKTİDAR DEĞİL AMA KAMUOYUNDA SORUNU GÜNDEMDE TUTMAK ÇOK ÖNEMLİ
CHP iktidar değil ama kamuoyunda sorunu gündemde tutmak bizim için çok önemli diyen Başkan Ekicioğlu,  "Varsa ülkemizin sosyal kültürel ekonomik siyasi hangi alanda olursa olsun sorunları gündemde tutarak o sorunlara neşter vurmasını istiyoruz. Bu sorunlar ne iktidarın ne de muhalefetin sorunu bu sorunlar bizim sorunumuz. Ülkemizin bu ekonomik gidişatına özellikle bu davetle çözüm bulmak zorundayız. Ülkede adaletin hükmü tam sistemde oturmadığı zaman ekonomi de maalesef yürümüyor. Bu buluşmayı dilerim sonuç alacak işler yapacak fırsata çeviririz." ifadelerinde bulundu.(FİLİZ ÖZ ) KIRŞEHİR MEMLEKET GAZTESİ
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku