Güncel

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN TÜRK POLİS TEŞKILATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

9 Nisan 2021 16:07
-A

+A

        Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeni ile kutlama mesajı yayımladı. Başkan Ekicioğlu mesajında şunları kaydetti:                                                                        
       "Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzurlu bir ortamda sağlanabilir. 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir.
       Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.
Halka hizmet anlayışı içerisinde görevlerini en iyi şekilde icra eden ve bu uğurda şehit olan polislerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünde bütün emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. "

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku