Güncel

Başkan Ekicioğlu'nun Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

Başkan Ekicioğlu'nun Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

9 Aralık 2021 17:18
-A

+A

        Dünya İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 1948'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edildiği gün olan 10 Aralık'ta kutlanmaya başlamıştı.
        BM Genel Kurulu, tüm devlet ve sivil toplum organizasyonlarını davet ettiği kurulda yapılan oylamayla '10 Aralık' tarihinin "Dünya İnsan Hakları Günü" kabul edilmesine karar verilmişti. Her yıl 10 Aralık gününe dikkat çekilerek insan haklarının ihlal edilmemesi adına kutlanılıyor.
        Bu anlamlı güne dikkat çeken Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“10 Aralık 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 73. yılında düşünceyi ifade, örgütlenme ve basın özgürlüğünün koşulsuz güvence altına alınacağını, kadın-erkek eşitliğinin sağlanacağını ve kadına yönelik şiddetin önlenmesinin devlet politikası haline getirileceği, tün insan hak ve özgürlüklerine karşı engellerin ortadan kaldırılacağı bir ülke ve dünya özlemiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, adaletsizliğe uğrayan ve hakları ihlal edilen tüm vatandaşlarımızın daima yanında olacağımıza söz veriyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku