Güncel

Başkan Göçen Kırşehir gündemini değerlendirdi

Başkan Göçen Kırşehir gündemini değerlendirdi

27 Mart 2021 14:09
-A

+A

        Kırşehir İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazetelerimizi ziyaret etti. Gündeme dair konuların konuşulup, esnafın ve yerel basının içinde bulunduğu durumun değerlendirildiği ziyaret sıcak sohbet ortamında gerçekleşti. Gazetemize ilimiz gündemine dair sorunlar ve çözümleri konusunda açıklamalarda bulunan Kırşehir İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen,
"Biz İyi Parti Kırşehir teşkilatı olarak zaman içerisinde mümkün olduğu kadar tüm kurumlarımızı, esnafımızı, vatandaşımızı ziyaret etme gayreti içerisindeyiz. Bu ziyaretlerde ülkenin gerçek sıkıntılarını gündemini tespit etmeye çalışıyoruz. Yani birilerinin sorunları ve çözümlerini bir hikaye anlatır gibi anlatılmasından ziyade ülkemizde yaşanan gerçekleri, sağlık derdine, ekmek derdine tanık olmak istiyoruz. Vatandaş bizden bunları dile getirmemizi ve bu sorunlara çözüm bulunmasını istiyor. Bizlerde İyi Parti Teşkilatı olarak vatandaşımızı dinleyip düşüncelerine tercüman olmak ve sorunlara çözüm bulmak istiyoruz. Görüşmelerimiz sonunda aldığımız istekleri ve sorunları genel merkezimize iletip bu sorunlara çözüm bulunması için dile getirmelerini rica ediyoruz. Çünkü Kırşehir'de maalesef iktidarın yaptığını Kırşehir'deki temsilcilerde yapıyor, insanlar hayal peşinde koşuyor." dedi.
VERİLEN SÖZLER NEDEN YERİNE GETİRİLMİYOR?
          İktidar temsilcilerinin Kırşehir için yapılması planlanan projelerin askıda beklediğini ifade eden Başkan Göçen, verilen sözler neden yerine getirilmiyor dedi.
Başkan Göçen  şöyle konuştu: "Kırşehir'in sorunları varken bu sorunlarla ilgili kimse konuşmuyor. İtibarla tasarruf olmaz diye devletin parasıyla har vurup harman savuruyorlar. Kırşehir'in yatırım ihtiyaçları ile yeterince ilgilenmiyorlar. Kırşehir'deki hastanemizde vatandaşımız tedavi olamazken,  doktor sayısında eksiklikler varken, milyonlarca para harcanarak yapılan hastaneyi bir kenara bırakıp yeni hastane peşinde koşuyorlar. Başka hesaplar, yeni hayaller peşinde koşuyorlar. Vatandaş bu hesapları bilmek istiyor.
          Kırşehir'e demir yolu, şeker Fabrikası, havaalanı ile Kırşehir arasında raylı sistem kuruyoruz dediler, ne oldu bunlar, ses yok.
          Gündemdeki ekonomik sıkıntının yanında bir de sağlık sıkıntısı eklenince vatandaş çileden çıkıyor. Aralık ve ocak ayında toplam 50 milyon civarında aşı gelecekti. Toplam 10 milyon aşı geldi. Bu konu hakkında da her hangi bir açıklama yok. Ama lafa gelince Avrupa'da bu işi en iyi yapan ülkeyiz. Tabiî ki iyi olmak istiyoruz. Biz teşekkür ederek memnuniyetimizi dile getirmek istiyoruz. "
GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKİYE'Yİ GEZİYOR , BİZ KIRŞEHİR'İ GEZİYORUZ
         İyi Parti'nin kuruluş sebebinin mevcut iktidarın sorunlarına çözüm bulamayışından olduğunu dile getiren Başkan Göçen; "İyi partinin kuruluşunun sebebi mevcut iktidarların halkın derdini yeterince dile getirmeyişleri ve dertlerine derman olamayışlarından kaynaklandı. Hedefler iyi partinin üzerinde çünkü şuan yükselişte olan tek parti bizim partimiz. Bunlar kan kaybedip, kararsızlar çoğalırken oyu artan tek parti bizim partimiz oldu. Bunu da çok iyi bildikleri için tamamen  hedefleri biziz...
Genel Başkanımız Türkiye'yi geziyor, biz Kırşehir'i geziyoruz. Sürekli ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. " dedi.
MEMLEKET MASASINDAN KAÇMAYIN!
       Kırşehir'in sorunlarının memleket masasında hep birlikte konuşulmasının gerekliliğini savunan Başkan Göçen, "Gelin memleket masasından kaçmayın" dedi. Başkan Göçen sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda Kırşehir'de halinden memnun olan bir tane esnaf yok...Peki bunları kim dinliyor...Kırşehir'de sivil toplum kuruluş örgütleri bir çalıştay düzenledi. Halkın temsilcisi olan bu kuruluş yöneticileri bir araya geldi ve hep birlikte sorunlara çözüm arandı... Ama milletvekilimiz katılmadı ve buna rağmen kendi eksiğini kapatabilmek için bir takım insanımıza damga vurmaya çalıştı. Televizyon programlarında bire bir konuşmak yerine, karşılıklı konuşalım...Siz çok önemli bir etiketi taşıyorsunuz, bu milletin milletvekillerine olan güvenini sarsmaya hakkınız yok. Bu işi saygıyla yapmanız lazım. Hepimizin aldığı sorumluluğu saygıyla yerine getirmesi gerekiyor. Kırşehir'in sorunlarının çözüm bulması gerekiyor. Öğrenciler okula gidemiyor, esnaf zararda, vatandaş kirasını ödeyemiyor, vatandaş vergilerini nasıl ödeyecek, kredi faizleri nasıl ödenecek? Bu sorunların çözüm bulması gerekiyor. Bu sorunları hep beraber çözelim. Gelin memleket mamasından kaçmayın, çalıştaylara katılın, memleket masası çağrısına kulak verin. Halkın derdini bilmek lazım...Sorunlarımızı hep birlikte çözelim."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

İCRADAN SATILIK 4+1 DAİRE!

İCRADAN SATILIK 4+1 DAİRE!

15:07 - 16 Nisan 2021

İNŞAAT İŞLERİ YAPTIRILACAK

İNŞAAT İŞLERİ YAPTIRILACAK

15:01 - 16 Nisan 2021

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

14:51 - 16 Nisan 2021

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

14:51 - 16 Nisan 2021

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku