Güncel

Başkan Köse, İl Müftülüğünü ziyaret etti

Başkan Köse, İl Müftülüğünü ziyaret etti

4 Mart 2021 16:30
-A

+A

        Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse İl Müftülüğünü ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Tüm Türkiye’de İl ve İlçe Müftülüklerinde yerli ve milli işletim sistemi PARDUS işletim sistemi kullanılmaya başlanması sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse ile Cihat Türker İl Müftülüğünü ziyaret etti.
        Gerçekleşen ziyarette İl Müftülüğünde bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya İl Müftüsü Mehmet Yaman ile ilçe müftüleri ve İl Müftülüğünde değişik kademelerde görev yapan personel katıldı.
         Düzenlenen toplantıda Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse; “Başkanlığın hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla çağın teknolojik imkanlarını milli ve yerli işletim sistemleri ile, etkin şekilde kullanmaya çalıştıklarını, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı ile İl ve İlçe müftülüklerinin internet sitelerinin ve Başkanlıkça hazırlanan mobil uygulamalarını sürekli geliştiriyoruz. İl Müftülüklerimizi bu kapsamda ziyaret ederek Pardus işletim sistemi ile ilgili karşılaşılan sorunları yerinde görüp görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bugün itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığımız Merkez teşkilatımızda 543, İl ve İlçe Müftülüklerinde 9254, toplam 9797 bilgisayarda PARDUS kullanılıyor" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku