Güncel

Başkan Purcu , "Pandemiyle beraber vatandaş bağ ve bahçelerini ekmeye başladı...

Başkan Purcu , "Pandemiyle beraber  vatandaş bağ ve bahçelerini ekmeye başladı...

21 Aralık 2020 13:22
-A

+A

 

Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu ,Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı devlet önlemler almaya devam ederken, vatandaşlar da kendi tedbirlerini alıyor.
Koronavirüsten korunmak isteyen vatandaşlar, kalabalık şehirlerden uzaklaşarak nüfusu ve etkileşimi az olan kırsal alanlara yöneliyor.  Köylerine göç eden vatandaşlar yeniden ev yaparken, bağ ve bahçelerini de ekmeye başladı.  
 Koronavirüsün Türkiye'de görülmeye başlamasından itibaren kendilerini evlerinde korumaya alarak zaman geçirmek amacıyla bağ ve bahçe işleriyle uğraşan vatandaşlar, elinde olan tarlayı değerlendirmeye ve şehirden köye göç etmeye başladı.
Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, pandemi , döneminde neler yapıldığına tarlaya olan ilgi ve alakanın seyir durumu hakkında şu ifadeleri söyledi,  “Pandemi sebebi ile kalabalık yerlerden kendilerini izole etmeye çalışan vatandaşlar önlem amacıyla evlerine kapanınca boş zamanlarını bahçe ve toprak işleriyle uğraşarak geçirmeye başladı” dedi.
Kırşehir’de son günlerde hızla artan vaka sayıları sonrasında evlerinde kendilerini izole altına alanların hızla artması sonucu fidan, arpa, buğday gibi bahçe işlerinde kullanılan ürünlerin fiyatları da ikiye katlandı.
Toprak ile uğraşan vatandaşların meyve fidanlarına olan talebinin son günlerde hızla arttığını söyleyen fidan satıcıları, talebe yetişmekte zaman zaman güçlük çektiklerini söylediler.
Purcu; "Yasaklarda herkes kendini bağ bahçelere attı"
Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu; “Pandemi nedeniyle herkes tarla, bağ bahçe işlerine yöneldi. Tarlaya bahçecilik işlerine olan talep arttı bu yüzden de fidan, arpa, buğday bunların fiyatları da arttı. Millet varsa kendi elindeki tarlayı değerlendirmek istiyor. Virüs nedeniyle herkes kalabalıktan uzaklaşmaya çalışıyor bu yüzden pandemi dönemi bizim yoğun geçti bizi eksi yönde etkilemedi tam tersine artış oldu” dedi. (Ramazan Altuğ)
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku