Güncel

Başkan Yılmaz; "Niyet Hayr Akıbet Hayr"

Başkan Yılmaz; "Niyet Hayr Akıbet Hayr"

1 Eylül 2021 16:55
-A

+A

        Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur için hizmet vermeye devam ediyor.
        “Bizim çıktığımız yolda halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biz zamanında açıklamıştık. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa bizim bir şiarımız ve bir düsturumuz var." diyerek çalışmalarına ağırlık verdi. İlçenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapılan  çalışmalar hız kazandı. Alt yapı çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren başkan Yılmaz, şunları kaydetti:
       "Bir projemizin daha onaylandığını ve en kısa zamanda ilk kazmayı vuracağımızın müjdesini vermekten gurur duyuyorum.
İlçemizin altyapı problemlerini gidermek için ilmek ilmek işleyecek içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısı projelerinin inşaat çalışmalarına başlanılacak. Mucurumuzun artan su ve altyapı ihtiyacının uzun yıllar boyunca karşılanabilmesi amacıyla kapsamlı bir proje hazırlandı ve bu proje İller Bankası tarafından onaylandı. Söz konusu proje uygulamaya geçirildiğinde ilçemizin en az 50 yıllık içme suyu ve alt yapı sıkıntısı giderilecek. Kullanım ömrünü tamamlayan içme suyu ve kanalizasyon altyapısı tamamen yenilenecek. Altyapı çalışmalarının yapılacağı cadde ve sokakların üstyapı hizmetleri Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek.
İnsanlarımızın sağlığı ve mutluluğu için çalışıyoruz. Hedefimiz olan “Altyapıda Sıfır Problem” ve “Mutlu Şehir Mucur”  kapsamında hizmet ve yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İlçemize hayat katacak bu önemli projelerin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum”
Tüm  halkımıza her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışmaya devam edeceğiz. Merkep ölür kalır semeri, Yigit ölür kalır eseri."
          Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, ilçedeki içme suyu sıkıntısını giderecekleri bildirerek yazılı açıklamada bulunmuştu. Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Devlet Su İşleri (DSİ) ile birlikte ilçedeki su sıkıntısını çözmek için sondaj ve tadilat çalışması başlattıklarını belirtti.Su sorununun giderilmesi gereken en önemli konudur.Su sorununun giderilmesi için sondaj ve tadilat çalışmalarını başladık. Yeni açacağımız su kuyularıyla birlikte ilçemizdeki sıkıntıyı çözeceğiz. 2021 yılı itibariyle Mucur'da içme suyu sıkıntısını gidermiş olacağız. Başlattığımız çalışma ile ilerleyen yılları da göz önüne almak üzere, ilçemizde uzun yıllar su ihtiyacı karşılanacak. Aynı zamanda kaynakların verimli kullanılması da sağlanacak. Mucur'un su sorununa çözüm üretirken, su depolarımızı ve alt yapımızı yenileyeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku