Güncel

Başkan Yılmaz'dan Ahilik Haftası Kutlamalarına davet

Başkan Yılmaz'dan Ahilik Haftası Kutlamalarına davet

13 Eylül 2019 07:05
-A

+A


         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında  düzenlenecek olan 32.Ahilik Haftası Kutlamaları’na tüm Kırşehir halkını davet etti.
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamada  ‘’Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir.’’ diyerek 12. Yüzyılda, bu topraklarda, toplumsal adaletin sağlanması için ilk meşaleyi yakmış, Kırşehir’in tarihsel süreç içerisinde yarattığı en büyük değerlerden biri olan  Ahi Evran-ı Veli’yi bu yıl 32.’sı düzenlenecek olan Ahilik Haftası münasebetiyle bir kez daha saygıyla yad edeceğiz.
         Bugün, O’nun yerelden evrensele yükselmiş felsefesinin ışığında, esnaf ve sanatkarımıza yerleşen yüksek ticaret ahlakı ve çalışma disiplinin, günümüzde de yaşatılması, hem ekonomik gelişimimiz hem de sosyal adaletin sağlanması açısından çok büyük önem taşımaktadır.
         Büyük değerimiz Ahi Evran-ı Veli’nin felsefesini yaşatmak ve yaymak bizim için büyük bir onurdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta  esnafımız olmak üzere, bütün ticaret erbabının  Ahilik Bayramı’nı kutluyor; bütün hemşehrilerimizi, 16-22 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 32. Ahilik Haftası Kutlamaları’na ve ekonomik hayatta yaşanan durgunluğa bir nebzede olsa canlılık katmak adına Odamız koordinatörlüğünde organize edilen 16 Eylül saat 12:30 Uzun Çarşı girişinde açılışı gerçekleşecek olan İndirimli Alışveriş Günleri Açılışına davet ediyorum" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku