Güncel

BAŞKAN YILMAZ'DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ AÇIKLAMASI

BAŞKAN YILMAZ'DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ AÇIKLAMASI

28 Şubat 2019 07:30
-A

+A


Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YILMAZ, İstihdama Yönelik Devlet Destekleri İşletmelerimiz İçin Bir Fırsattır. Bütün Üyelerimizi Bu Fırsattan Yararlanmaya Davet Ediyoruz
"Tüm üyelerimiz teşviklerden yararlanarak hem işletmelerinin hem de ekonomik kalkınmanın geleceğine katkı sunmaya davet ediyoruz" İstihdam Seferberliği önemli bir fırsat ve bunun iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.
İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında işverene sunulan imkânlar kısaca şunlardır.
"Devlet, program kapsamında 30 Nisan'a kadar ilave istihdam yapan şirketlere, her bir çalışan için 3 ay boyunca prim, vergi ve ücret desteği verecek. İzleyen 9 ayda da prim ve vergiler devlet tarafından ödenecek. Kısa Çalışma Yönetmeliği uyarınca, ekonomik sebeple çalışma sürelerini azaltan ya da durduran iş yerlerinde 3 ay boyunca, azaltılan süreye ilişkin çalışan ücreti İşsizlik Fonu'ndan karşılanacak. SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık destek devamlı hale gelecek."
Kırşehir TSO Başkanı Yılmaz, "Türkiye'nin geleceği için daha çok üretmek, daha çok istihdam yaratmalıyız. İstihdam Seferberliği bunun için önemli bir fırsat. Tüm üyelerimizin neye gücü yetiyorsa o kadar ilave istihdam yaratmaya davet ediyoruz" dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku