Güncel

BAŞKAN YILMAZ'dan kutlama mesajı

BAŞKAN YILMAZ'dan kutlama mesajı

11 Ocak 2020 07:41
-A

+A


Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YILMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkanı Mustafa YILMAZ, yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
"Demokrasinin gelişmesinin en önemli unsurlarından biri de, hiç şüphesiz ki; özgür ve tarafsız basındır. Basının haber verme ve denetleme başta olmak üzere, görev ve
sorumluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için basın özgürlüğünün
ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi gerekmektedir. Basının herhangi bir baskıya, sınırlandırmaya ve yönlendirmeye maruz kalmadan görevini yapabilmesi, demokrasimizin kurum ve kurallarıyla, sağlıklı şekilde işlemesi bakımından çok büyük önem taşımaktadır.
Şiddet ve hakaret içermediği sürece, düşünceler ve fikirler özgürce ifade edilebilmelidir. Basınımızın da görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmaması, her şart altında toplum yararını gözetmesi, kişi haklarına ve özel hayata saygıyı üstün tutması, bireylerin doğru, sağlıklı haber alma ve bilgi edinmesini sağlama ilkesinden ödün vermemesi, elbette ki önemli bir sorumluluktur.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; Basın milletimizin müşterek sesidir.
Ülkemiz tarihine baktığımızda, basınımız; demokrasinin gelişmesine ve ilerlemesine ve standartlarının yükselmesine değerli katkılar sağlamıştır.
Bu duygularla değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor,görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve tüm basın çalışanlarımıza saygı ve selamlarımı iletiyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku