Güncel

Başkan Yılmaz'ın Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıl Dönümü mesajı

Başkan Yılmaz'ın Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıl Dönümü mesajı

28 Aralık 2019 07:07
-A

+A


Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz'ın Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıl Dönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
"Fedakar bir dava adamı olan milli şairimiz Mehmet Akif, her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer almış gerçek bir aydındır. Mehmet Akif, en zor şartlarda ve pek çok kişinin ümitsiz olduğu bir ortamda milletini 'korkma' diye uyardı. Zafere giden yolda halkımızı, askerimizi motive etti. Ümidini yitirmemesini sağladı.
İstiklal Marşı'nın şairi olarak Mehmet Akif 'in bir başka önemli özelliği de sarsılmaz bir iman ve dava adamı olduğu kadar tam bir erdem kahramanı olmasıdır. Türk Milleti'nin karakterini ve emsali görülmemiş bir kahramanlıkla ortaya koyduğu Kurtuluş Savaşı mücadelesini sonsuza kadar İstiklal Marşımızla buluşturan, bizlere armağan eden, bu ölümsüz destanı yazarak Türk Milleti'nin her ferdinin ebediyete kadar duygularına tercüman olan Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, toprağı bol mekanı cennet olsun diyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku