Güncel

Bayramda 260 Emniyet Personeli Görev Yaptı

Bayramda 260 Emniyet Personeli Görev Yaptı

11 Haziran 2019 07:04
-A

+A

 

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla il genelinde asayiş ve trafik tedbirleri alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bayramın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla halkın kalabalık olarak bulunacağı cadde ve kavşaklar ile alışverişin yoğun yapıldığı sokaklarda sabit ve yaya devriye ekipleri görevlendirildi.
Bayram süresince, Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali başta olmak üzere 7 noktada 16 ekip, 72 personelin katılımı ile uygulamalara devam edildi. Kent merkezindeki mezarlıklar ve çevrelerinde ise 10 ekip, 30 personel hizmet verdi.
Vatandaşların sıklıkla kullandığı Terme, Ankara, Lise ve Atatürk caddelerinde 25, meydanlar ve bağlantılı yollarda 35 yaya devriye personel görevlendirildi. Bayram namazı süresince camilerde 11 ekip ve 32 personel görev yaptı, asayiş ekipleri umuma açık istirahat ve eğlence yerlerini rutin şekilde kontrol etti. 12 motorize ekip ise rutin asayiş devriyesini sağladı.
Kent genelinde trafik önlemleri için ise kentin ana arterleri ile Ankara-Kayseri karayolunun Kırşehir il sınırları içerisindeki kavşaklarında sabit ve devriye 21 ekip ve 90 personel kontrollerini sürdürdü. Polis ekipleri, kavşak ve trafik ışıklarında vatandaşlara emniyet kemeri, hız, direksiyon hakimiyeti, hatalı sollama, yakın takip ve sık sık dinlenmeleri konularında uyarılar da bulundu.
Trafik ekipleri, aşırı hızlı sürücülerin kendi ve çevresindekilerinin hayatlarını tehlikeye atmamaları için radar kontrolleri de yaptı. Ramazan Bayramı tedbirleri kapsamında 260 emniyet personeli görev yaptı. (AA)
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku