Güncel

BEKLEYİŞ SONA ERDİ!

BEKLEYİŞ SONA ERDİ!

10 Temmuz 2021 14:57
-A

+A

          09.07. cumartesi günü  Özel Musa Gül Hastanesinin açılışı gerçekleştirildi. Gerçekleşen açılışta  bir çok kamu müdürleri ve  siyasetten katılımlar gerçekleşirken ilimizde açılan yeni bir hastane vatandaşlar tarafından sevinç ile karşılandı.
          Özel Musa Gül Hastanesi açılında Eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır’ın duasının ardından Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli,Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal ve Kırşehir İŞ-KUR Müdürü Metin Ülgen Kaya ve Aile Sosyal Hizmetler Müdürü  Ramazan Baykara beraberinde gürdale kesimi  gerçekleşmesinin ardından Özel, Musa Gül hastanesinin sahibi Musa Gül açılış konuşmasında şu sözlere değindi.Ben uzun yıllardır memleketimden uzak kaldım ve artık doğduğum toraklarda bir nebze olsun katkı sağlamak için elimden gelen her türlü yatırımı yapacağıma söz veriyorum.Bu hastaneye sağlayacağımız olanaklar sayesinde sizlerin Kayseri ,Ankara ve Kırıkkale gibi illere zahmetler ile gitmenize izin vermeyeceğiz.Bu hastanemiz önümüzdeki projemizin ilk basamağıdır.Kırşehir'imize daha büyük bir hastane yaparak bu hastane içerisinde jeotermalli fizik tedavisi olan bir ünite planlıyoruz.Yegane gayemiz yurt dışından sağlık turizmi yapmak ve Kapadokya’nın giriş kapısı olan ilimize  turist kazandırarak bu şehri ilimizin ismini duyurmayı temel gaye ediniyoruz. Sizleri en samimi ve kalbi duygularımla açılışını yaptığımızın hastanemizin yatırımlarını ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ederim”.
          Gül; “benim derdim para kazanmak değil 65 yaşımdan sonra  böyle bir çabam olmaz ben  yeni açılan hastanemiz için 20 trilyona mal oldu. Ben 20 trilyonu ne zaman kazanacağım 50 ve 60 tl muayene ücreti ile 65 yaşından sonra 20 trilyonu  yiyeceğim . Göreceğimi gördüm yaşayacağımı yaşadım  artık memlekete hizmet zamanı .10 milyon lira alacağımız var ben bu miktarı  şehrimize dağıtsam  ekonomisine can suyu olur  hastane açtığımızda ise  medikalimiz eczanemiz taksicimizin de işleri açılacak yani bir hastanenin bir çok sektörde  faydası olacak ve ekonomiyi geçici değil süreklilik olarak ayakta da tutmuş olacağız” dedi.(ZELİHA KARAYEL)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku