Güncel

BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKCİOĞLU HACIBEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI

BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKCİOĞLU HACIBEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI

23 Ağustos 2021 15:18
-A

+A

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP'li İl Belediye Başkanları Toplantısı için Kırşehir'e gelen Belediye Başkanlar ile  birlikte 21 Ağustos 2021 Cumartesi günü Hacıbektaş ilçesine geçerek 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat etkinliklerine katıldı.
Belediye Başkanı Selahattin  EKİCİOĞLU açıklamasında: Törenler tarihsel ve kültürel bağımız olan Hacıbektaş ilçesiyle Kırşehir’in toplumsal, coğrafi ve duygu birliğinin altını Uluslararası alanda da bir kez daha kalın çizgilerle çizilmesine vesile olmuştur.
                 Ekicoğlu, Belediye başkanlarıyla birlikte Hacıbektaş Başkanı Arif Yoldaş Altıok'u makamında ziyaret edildi. Ziyaretin ardından 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Resim Öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergiyi gezildi.
Resim Sergisi gezisinin ardından CHP'li İl Belediye Başkanları olarak 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Birliği ,Başkanlığının organize ettiği Lokma Dağıtımına katılım sağlandı.
Nevşehir Avanos ilçesi Belediye Başkanı Celal Alper İbaş'ın makamında ziyaret edilmesinin ardından
Başkanımız Ekicioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Hacıbektaş ilçesine gelmesiyle birlikte, Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, İl-İlçe Belediye Başkanları ile birlikte birlikte 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Resmî Programına katıldı.
Başkan Ekicioğlu, 8. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
“58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Programı kapsamında gönül bağımızın bulunduğu tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız ile birlikte 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katılmanın sevincini yaşadık.
 16, 17, 18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde sergi-panel-tiyatro-açılış- doğa yürüyüşü vb. etkinliklerle, 21 Ağustos Cumartesi günü resmi protokol programı ve yine 21 Ağustos Cumartesi ve 22 Ağustos Pazar günü ise Konser - Cem ve Aşure ikramları ile Anadolu kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğümüz Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri elbette bundan sonraki yıllarda da aynı coşkuyla ve dolulukla gerçekleştirilecektir.
Bilindiği üzere, UNESCO tarafından 2021 yılının Hacıbektaş Yılı, Ahi Evran Yılı ve Yunus Emre yılı ilan edilmesi aralarında tarihsel ve kültürel bağımız olan Hacıbektaş ilçesiyle Kırşehir’in toplumsal, coğrafi ve duygu birliğinin altını Uluslararası alanda da bir kez daha kalın çizgilerle çizilmesine vesile olmuştur.
Hacıbektaş Belediyemiz de UNESCO Hacıbektaş Veli yılı kapsamında bu yılki etkinlik temasını ''IRKÇILIĞA HAYIR - NO TO RACISM'' olarak belirleyip; evrensel anlamda tüm dünyaya çok önemli bir mesaj iletmektedir.
Sözlerimi bundan 700 yıl öncesinde Hünkâr Hacı Bektaş Veli'nin ''Hiçbir Milleti ve İnsanı Ayıplamayınız'', ''72 Millete Bir Nazarla Bakınız'' ve ''Dili, Dini, Rengi Ne Olursa Olsun İyiler İyidir'' sözleriyle son verirken tüm hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku