Güncel

BESLENME DOSTU OKUL ŞENLİĞİ yapılacak

BESLENME DOSTU OKUL ŞENLİĞİ yapılacak

17 Şubat 2020 07:56
-A

+A

 

Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması” kapsamında; öğrenci, veli, öğretmen ve tüm okul çalışanlarının yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite yapma gibi sağlıklı yaşam davranışları kazanmaları amacıyla eğitim çalışmaları sürdürülüyor.
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'nın "Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.
Okul çağı, büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu ve yaşam boyu sürebilecek davranışların büyük ölçüde oluştuğu çok önemli bir dönemdir. Okul başarısını artırmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, gelecek nesillerin daha güçlü, sağlıklı olmalarına temel hazırlamak için çocukların hareketli bir hayat ve sağlıklı beslenmelerine önem verilirken çalışmalar devam ediyor.
Bu kapsamda, konu ile ilgili farkındalık sağlamak amacıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılında Beslenme Dostu Okul Sertifikasına sahip okullarla birlikte “Beslenme Dostu Okul Şenliği” yapılacak.
          Gerçekleştirilecek olan şenliğin planlama toplantısı 13 Şubat 2020 tarihinde Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantı Halk Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Harun KOÇ başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Sevil GÜNEŞ, Selim ERBAŞ, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden Adem KIRAÇ, Diyetisyen Okan TÜRKOĞLU, Hemşire Suna KAYMAZ ve Hemşire Hülya ALBAYRAK’ın katılımları ile gerçekleştirildi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku