Güncel

BİLSEM'de mesleki rehberlik ve kariyer planlama söyleşileri düzenlendi

BİLSEM'de mesleki rehberlik ve kariyer planlama söyleşileri düzenlendi

20 Şubat 2020 16:47
-A

+A


Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerine MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER PLANLAMA SÖYLEŞİLERİ kapsamındaTıp Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Hukuk Fakültesi tanıtımı yapıldı. Gazi Tıp öğrencisi Selma Nil Ayan, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Koç Üniversitesi mezunu Aytuğ İlhan ve Hukuk Fakültesi öğrencisi Furkan İlhan tarafından yapılan tanıtım programı verimli geçti.
İlkokuldan itibaren başlayan kariyer gelişim dönemi , çocuğun kendisi ve dünya ile ilgili fikir ve algılarının oluştuğu dönem olması bakımından önem taşımaktadır. Dolayısıyla bu dönemde ailelerin, öğretmenlerin, okul yönetimlerinin ve rehber öğretmenlerin ya da kariyer danışmanlarının birlikteliğinde, çocukların hedeflerini ve kariyer planlarını oluşturmalarında gerekli koşulların sağlanarak doğru biçimde yönlendirilmeleri gereklidir.
Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi bu anlayışla, öğrencilerin yetenekleri, kişilik özellikleri, değerleri, ilgi alanları ve kariyer gereksinimleri doğrultusunda ileride ulaşabilecekleri hedeflerini belirlemek ve bu konuda ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermek amacıyla kariyer danışmanlığı kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Mesleki rehberlik ve kariyer planlama söyleşileri düzenliyor.
Kariyer planlamasını doğru yapan bireyler, kaynak israfı, zaman israfı gibi dezavantajlardan etkilenmeden ülke kalkınmasına ve ilerlemesine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle bireyin kendini tanımasına, yeteneklerini daha etkin kullanarak kendini gerçekleştirmesine, özgür ve üretken birey olmasına katkı sağlamak amacıyla “Rehberlik ve Kariyer Planlama Dersi Programı” hazırlandı. Bu programlar kapsamında Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerine Mesleki rehberlik ve kariyer planlama söyleşileri ile Tıp Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Hukuk Fakültesi tanıtımı yapıldı. Kırşehir BİLSEM tarafından
yapılan söyleşiye dair şunlar kaydedildi: "Mesleki rehberlik ve kariyer planlama söyleşileri kapsamındaTıp Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Hukuk Fakültesi tanıtımı yapılmıştır. Tıp fakültesini eski öğrencimiz şu an Gazi Tıp öğrencisi Selma Nil Ayan, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Koç Üniversitesi mezunu Aytuğ İlhan, Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Furkan İlhan tanıtmış. Bölümlerinin avantaj ve dezavantajları üzerinde bahsetmişlerdir.  Rehberlik servisinin organize ettiği etkinliğe katkı veren katılımcılara teşekkür ederiz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku