Güncel

BİLSEM öğrencisi Arda Rutkay Var Türkiye 2.'si oldu

BİLSEM öğrencisi Arda Rutkay Var Türkiye 2.'si oldu

17 Haziran 2019 07:51
-A

+A


Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) "Düşünyaz Felsefe Yarışması" İzmir'de düzenleneceğini duyurmuştu. 5 Mayıs’ta İzmir’de yapılan Düşünyaz Felsefe yarışmasında, Kırşehir Bilim Sanat Merkezi Felsefeöğrencisi Arda Rutkay Var Türkiye 2.'si oldu.
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Arda Rutkay Var ilk iki adım puan ortalamasına göre 88 puanla 1. olarak finale (ilk 25´e) kalarak yarışmaya hak kazanmıştı.
Daha önce finalini duyurulan Düşünyaz Felsefe yarışmasında Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Arda Rutkay VAR Türkiye 2.'si oldu.Lise öğrencilerinin, Felsefenin temel sorunları hakkında düşünebilmelerini, Okuma, anlama ve yorumlayabilme becerisi kazanmalarını,Tutarlı düşünebilmelerini, Düşündüklerini temellendirebilmelerini,Felsefi bir dille, felsefe kavramlarını kullanarak yazı yazabilmelerini,Yaratıcı düşünme ve araştırma yeteneklerini geliştirebilmelerini, Kendilerini ve çevrelerini sorgulayabilmelerini,Konulara çok yönlü bakabilme tutumu kazanabilmelerini,Kendilerini ve çevrelerini anlama çabası içinde olmalarını,
Felsefeyi yaşamı anlamlandırma çabasında kullanabilmelerini sağlamayı amaçlayan "Düşün Yaz Felsefi Deneme Yazma Yarışması"nda Kurum öğrencisi Arda Rutkay Var ilk iki adım puan ortalamasına göre 88 puanla 1. olarak finale (ilk 25´e) kalarak Türkiye ikincisi oldu ve bizleri gurulandırdı.
Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi" Kırşehir Bilsem ailesini gururlandıran bu başarı nedeniyle felsefe öğretmenimiz Yaşar Ardıç ve öğrencimiz Arda Rutkay VAR'ıtebrik ediyoruz.İzmir´de 25 Mayıs´ta benzer bir başarı ümidiyle...."açıklamasında bulundu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku