Güncel

BİR TAŞLA KAÇ KUŞ

BİR TAŞLA KAÇ KUŞ

17 Mayıs 2021 15:33
-A

+A

          Dünyada hiçbir terör örgütü yoktur ki  kuruluşunda CİA ya da MOSSAD parmağı bulunmasın..Varsa ki - ben inanmıyorum- bu ikisinden birisinin eline düşmesin…Dünya da nerede  maden,doğal enerji kaynağı varsa bilin ki orada terör vardır, bölücü örgütler vardır,bazı muhalefet özel olarak oluşturulur ya da her türlü desteklenir. CİA ya da MOSSAD örgütlerinin sahipleri, kendi içte birliklerini sağlamak içinde hep dışarıda düşman oluşturup terör devleti olduklarını hep gösterirler.
                    Terör devleti İsrail’in yaptıkları şaşırttı mı?Asla…
                    Yine her sene 14 Mayıs (İsrail’in kuruluş tarihi) öncesi yaşananlar tekrarlandı. Mescid-i Aksa’ya saldırıldı. İbadet edenlere üzerine ateş açıldı.HAMAS bahanesi ile Gazze bombalanıyor.Binlerce hava saldırısı  yerle bir edilen Gazze de çoğu çocuk ve kadın daha şimdiden ikiyüzden fazla şehit…
                                        Bu olayları gördükçe aklıma sözde 11 Eylül 2001saldırısı geldi. Kendi kurdukları El-Kaide örgütünün Amerika’ya ait havayollarının 4 uçağını kaçırarak Başta Dünya Ticaret Merkezi’nin hedef alınması ile Önce Afganistan ardından da Irak işgal edilmişti.
                     O süreç hala devam etmekte…
                                                              Daha sonra bu saldırının içinde yine terör devletinin kendisinin parmağı olduğu hep konuşuldu.Çok ilginç bir şekilde Dünya Ticaret Merkezi’nde çalışan Yahudi çoğunluğun işi gitmediği tespit edilmişti.
                    Bu ne demekti?  CİA’nın operasyonundan, ortağı MOSSAD’ın haberi vardı.
                   Şimdi İsrail ne diyor, “HAMAS’ın saldırılarına karşı sınırlarımı savunuyorum(!)”.
                   ABD ve Almanya olmak üzere batı da aynı yalanı tekrarlıyor.
                   Peki bu doğru mu?
                   Bakın İsrail Medyasının bir kısmı diyor ki; “Gazze'ye binlerce füze nasıl girebildi ve Mossad bunu nasıl fark edemedi? “
                    Fark etmedi mi? Bence fark etme bir yana bu füzelerin Gazze’ye taşınmasında ön ayak bile oldu. Zira dünyanın her tarafını izleyen terör olaylarından zaten planı ve mühimmatı veren olarak  önceden haberi olan CİA ve MOSSAD’ın yıllardır abluka altında tuttuğu yardım gemilerini bile engellediği Gazze’ye füze ya da malzemesinin geçişinden haberi olmaz mı?
                    Önce HAMAS’ın kurulmasını destekleyerek Filistinlilerin ikiye bölünmesini sağladılar. Ardından Hamas’ı bahane ederek ,İşgal ve soykırım yaptılar ,yapıyorlar ve herkes seyrediyor. Hatta kamuoyu Gazze’de bir tarafı Filistin olan bir çatışma varmışçasına kirli bir algı üretiyor. Oysa ortada bir Siyonizm’in tek taraflı işgal planının tezahüründen başkaca bir şey yaşanmıyor.
                   Peki bu azgınlık niye;
                   1.Bilindiği gibi İsrail’de son iki yılda tam dört kez erken seçimi gidildi .Son seçim üzerinden iki ay bile geçmedi.  Netanyahu'nun partisi Likud, seçimden birinci çıktı ama 120 sandalyeli mecliste e 30 sandalye kazandı. Ancak bu sayı tek başına hükümet kurmak için yeterli değil. Netanyahu, 28 günlük hükümet kurma süresinin sonunda başarısız oldu.Şimdi 12 yıldır sürdürdüğü başbakanlık görevini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya …Görev Muhalefet liderine verildi. Bu Netanyahu için ne demek?
                   Muhtemelen hapse girmek demek…
                    Çünkü Netenyahu “ Kişisel çıkarlarını güçlendirmek amaçlı iş adamlarına ve özellikle de medya patronlarına koordineli şekilde kendisi hakkında olumlu haberler yaptırmak için rüşvet verdiği ve yasadışı menfaat sağladığı “gerekçesi ile üç ayrı yolsuzluk dosyasından yargılanıyor.
                   Yine Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Bensouda, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria'nın yanı sıra abluka altındaki Gazze Şeridi'nde işlendiği öne sürülen savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
                   Bünyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu, devletin fonlarını kötüye kullanmaktan suçlu bulunarak 15 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Bu nedenle iktidarda kalması gerekiyor.
                     Bakın geçtiğimiz günlerde  Aşırı sağcı Yamina Partisi   başkanı Bennett  açıklama yaparak Netanyahu’nun safına geçtiğini açıkladı. İktidar yolu açılıverdi.
                   2. Her ne kadar İsrailoğulları diyerek Yahudiler tek milletmiş gibi gösterilse de  Terör devleti çok milletlidir. Başta Hazar Türkleri olmak üzere Rusya,Almanya,Polonya ,Türkiye vb bir çok ülkeden getirilerek yerleştirilmiştirler. Son dönemde ciddi fikir ayrılıkları içerisindedirler. Kendilerinin başlattığı saldırılarla her zamanki gibi içerideki birlikteliği sağlamak amaçlanmıştır.
                  3.       3. Gazze’den atılan füzelerin bir kısmının menşeinin özellikle İran kaynaklı olduğunun açıklanması da tesadüf değildir. ABD-İran Uranyum zenginleştirilmesi için başlayacak olan görüşmeler bence başlamadan bitirilmiştir.Hatta bir sonraki hedef İran mı dedirtmiştir.
                 4.         4. Kudüs; bizim için bir coğrafi mesele değildir. Kudüs bizim için bir onur ve şeref meselesidir. Ayrıca Büyük İsrail/Arz-ı Mevud /Siyon /Vaat edilmiş topraklar diye söylenilen ve aşama asama gerçekleştirilmeye çalışılan Siyonizm hedefinin bir parçası da bize ait Fırat Nehri altındaki topraklarımızdır. Ve burada desteklenen terör örgütleri ile zarar verilmek istenmektedir.Ayrıca İslam’ın bayraktarlığını yüzyıllardır yapan bir millet olarak ilk kıblemiz ve yıllarca  toprağı olmuş ve kendisine emanet olduğunu bilen Türkiye’nin tepki vereceğini bilmektedirler. Doğu Akdeniz  münhasır ekonomik bölgeleri için birbirine yakınlaşan Türkiye –Mısır ve ilişkilerin normalleşmesi anlamında Türkiye-Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri yakınlaşması engellenmek istenmiştir.
               5.       5.Kudüs’un batısından sonra batısının da işgal edilmesi planı hız kazanmıştır. Bunu kendince meşrulaştırılmak istenmektedir.                                                                                                                                                                                                                6.       Bizlere düşen itidalli ve uyanık olmak , birlik olmak , parçalanan ülkelerdeki ayrışmaya,kutuplaşmaya düşmemek ,sapla samanı karıştırmamaktır. Millet olarak bizim düsturumuz; “Dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip, hakkı hukuku ihlal edilen insan varsa tüm gücümüzle biz onların yanında olmak bizim kaderimizdir.”
 “Yüzüme Felluce'li bir çocuğun, gözyaşları çarpar
 Ağlaşırken onlar, içimde asırlardır bir Kudüs ağlar...
 Yüzüm mimbere dönük, sırtımda şarapnel parçaları
 Dağlaşırken onlar, içimde asırlardır bir Kudüs ağlar... “
 ……..
                                                 Orkun Işık

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku