Güncel

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı

18 Ocak 2020 07:09
-A

+A


Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sayfası üzerinden Bakanlığın Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 2020 yılı Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ASYM tarafından yapılacağını duyuruldu.
Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı 11 Nisan 2020 tarihinde, cumartesi günü, saat 10.00'da Ankara'da yapılacağı açıklandı.
Bakanlığın Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav
Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ile ilgili olarak istenilen hususlar belirlendi.
Sınava girmek isteyen adayların, protokol ile belirlenen ve belirtilen takvim ve hükümlere uygun olarak hareket etmelerinin zorunlu olduğu açıklandı.
SINAV DUYURUSU
1. Sınavla ilgili “Sınav Takvimi ve Uygulama Talimatı” 11/01/2020 tarihinde
www.tarimorman.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
2. Sınava girecek adaylar için sınav uygulama duyurusu ve sınav kılavuzu 11/01/2020
tarihinde www.asym.ankara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
SINAV BAŞVURUSU
3. Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için Yönetmelik
hükümlerine göre sınava girecek olan ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi,
kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat
teknisyenlerinin 13.03.2020-30.03.2020 (en geç saat:17.00’ye kadar) tarihleri arasında ASYM’ye https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden müracaat etmeleri gerekmektedir.
4. Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 85,00₺’yi (Seksen beş Türk Lirası KDV
dahil), https://aday.ankara.edu.tr adresinden sınav başvurusu esnasında ASYM’ye ait sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeyeceklerdir.
5. Sınav başvurusunda bulunan adaylar, başvuru esnasında girdikleri bilgilerin doğruluğundan kendileri sorumlu olacaktır.
6. Başvurusunu istenilen formata uygun olarak yapmayan adayların başvuruları kabul
edilmeyecek ve sınava alınmayacaktır.
7. Başvurusunu yapamayan, GKGM tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşımadığı sonradan anlaşılan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, kurallara uymadığı için sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmeyecektir. Ancak; adayın kendi kusuru dışında bir sebeple sınava girememesi durumunda, sınavın ait olduğu yıl içinde ASYM’ye dilekçe ile başvuruda bulunduğu takdirde ASYM tarafından kendisine ücret iadesi yapılabilecektir.
SINAV GİRİŞ BELGESİ
 Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgeleri, 03/04/2020 - 11/04/2020 tarihleri arasında https://aday.ankara.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır.
Buna göre adaylar, sınav giriş belgelerini 03.04.2020 tarihinden itibaren sınav gününe kadar (sınav günü dahil) https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden almaları gerekmektedir.
Sınav Giriş Belgelerinde herhangi bir onaylatma işlemi yapılmayacaktır.
Adaylar sınava, internet üzerinden aldıkları sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birisi [T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), süresi geçerli Pasaport, Mavi Kart, Geçici Kimlik Belgesi (Yeni kimlik çıkartmak için) KKTC Kimlik Kartı, Türk Silahlı Kuvvetleri Erbaş ve Erlerine Mahsus Kimlik Kartı (Subay-Astsubay kimliği, Kurum kimliği, İkamet İzni ve Sürücü Belgesi geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir.)  ile sınava alınacaklardır. Sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI
27. Sınav sonuç bilgileri ASYM tarafından 11.05.2020 tarihinde GKGM’ye teslim edilecek ve https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
28. 13.02.2019 tarih ve 30685 sayılı “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende
Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik”te belirtilen bitki koruma ürünleri
bayilik ve toptancı izin belgesi verilecek kişilerde aranan şartları sınava başvuru
yapıldığı tarih itibariyle sağlamadığı halde yanlış beyanda bulunarak sınava giren
adayların sınavları başarılı olmuş olsalar bile geçersiz sayılacaktır.
Sınava dair ayrıntılı bilgiye Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sayfasından uaşabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku