Güncel

BİZİM DAVAMIZ DA, SEVDAMIZ DA KIRŞEHİR

BİZİM DAVAMIZ DA, SEVDAMIZ DA KIRŞEHİR

23 Ekim 2018 09:47
-A

+A


Milliyetçi  Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal, gazetelerimiz Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli'yi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.  Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal, gerçekleştirdiği ziyarette Kırşehirlilere müjdeli haberleri gazetemiz aracılığıyla duyurdu.
“Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da Mevlam dert vermesin” diyerek yola çıkan Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç Dr. Onur Köksal, gazetemiz Kırşehir Memleket'e Kırşehirlilere 40 ayrı bomba gibi projelerle geldiklerinin müjdesini verdi.
 “Bizler son 2 yıldır Kırşehirimizin ciddi bir şekilde analizini yaptık. Her gelen mevcut Belediye Başkanı Allah razı olsun Kırşehir’i bir adım öne götürmeye çalıştı.  Bizim buradaki amacımız hani yola çıkış sloganımızda o. “Gönüller kırmaya değil, gönül almaya geliyoruz.” Rahmetli Neşet hocanın tabiriyle Gönüllerin hizmetçisi ayaklarının turabı olmaya geliyoruz. Çünkü Kırşehir gariban, Kırşehir sahipsiz. Son 20 yılda Kırşehir ne ekonomik anlamda, ne kültürel anlamda ne de iktisadi anlamda ileri gitmemiştir. Biz oturduk 2 yıl içerisinde çok ciddi alanın uzman olan öğretim üyeleriyle, sanayicilerle görüşüp bir istihdam projesi hazırladık. Bunları inşallah adaylık sürecimizde hepsini paylaşacağız.”
BELEDİYE, FİKİR ÜRETEN YER OLACAK                                                                                       40 ayrı projelerinin bunların da 30’unun istihdamla alakalı olduğunu söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan  Aday Adayı Doç. Dr. Köksal,  “Bizler 40 projeyle yola çıktık ve bunların 30’a yakını istihdamla alakalı. Bu bölgenin çocuklarını Kırıkkale’ye, Ankara’ya, Kayseri’ye göndermeyeceğiz. O çocuklar burada çalışacak. Yani belediye, sıradan bir belediye olmayacak. Sıradanlaşmış bir belediye olmayacak. Belediye, fikir üreten yer olacak. İş adamlarını kaçıran değil, iş adamlarını buraya getiren belediye olacağız. Çünkü iş adamlarının buraya gelmesi demek, paranın buraya gelmesi demek. Paranın gelmesi demek, bölgenin kalkınması demek. Bölgenin kalkınması demek, halkın kalkınması demek. Tamamı istihdamla alakalı projelerimizle geliyoruz. Özellikle de eğitim alanında da Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de destek sağlayacak Avrupa Birliği projeleriyle geliyoruz. Bir eğitimci olmamız hasabiyle de biz istiyoruz ki Neşet Baba’da diyor ya “Bir garibim budur derdim. Tüm Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim yurdum, Dünya’dan geri kalmasın.” Biz yöremizi bölgemizi Dünya’dan geri bırakmamak için bu göreve talibiz. Amacımızda bu gayemizde bu. İnşallah Milliyetçi Hareketle ve Ülkücü bir bakış açısıyla biz 3 hilal sancağını buraya dikmeye talibiz. Kimseyi ayırt etmeden, kimseyi hor görmeden, kimseyi hakir görmeden. Çünkü öyle bir dönemden geçiyoruz ki kimseyi kimseden ayırt etmeye, kimseyi hakir görmeye lüksümüz yok. Herkes bizim insanımız. Herkes bu toprağın çocuğu. Herkes bizim için bir değerdir.
40 PROJELERLE GELİYORUZ
Yine dediğimiz gibi bizler 40 projeyle geliyoruz. Ve bu 40 proje çok basit projeler değil. Hepsi birbirinden özel hepsi birbirinden değerli projeler. Ayrıca güzel bir haber daha vereyim. Bu 40 bomba projenin içerisinde en büyüğü olan bir bomba projemiz var. Bunu şimdi söylemeyeceğiz ama adaylık sürecimizde halkımıza bu projeyi de anlatacağız. Bizler bu projeleri bir anda çıkarmadık ortaya. Bunlar tam 2 yıl üzerinde araştırmalar sonucu, gördüğümüz eksiklikler sonucu birbirinden değerli kişilerle oturup istişarelerimiz analizlerimiz sonucu çıkardığımız projelerdir. Bütün projelerimizin de alt yapısı mevcuttur” ifadelerini kullandı.
KIRŞEHİR’İ BİR ADIM ÖNE DEĞİL, ON ADIM ÖTE TAŞIMAYA TALİBİZ
4 yıllık sürecin de gelip geçtiğini söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Köksal sözlerine şöyle devam etti;
“Şunu çok iyi bilmeliyiz ki 4 yıl dediğiniz süre gelip geçer. Bizim sloganlarımızdan biri o. Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz. Ben bu toprakların çocuğuyum. Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek. Kırşehir bilmin ve ilmin merkezidir. Bir çok değerlerimiz var ve bu özelliklerimizi kullanabiliyor muyuz? Hayır tabiî ki de kullanamıyoruz. Bizim projelerimizin içerisinde öyle bir şey var ki Ankara’da bulunan ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri buraya hazırladığımız projenin içerisindeki şeyi görmeye gelecekler. İlmin ve bilmin yuvasını görmeye gelecekler. O yüzden biz Kırşehir’e talibiz. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Biz Kırşehir’i bir adım öne değil, on adım öte taşımaya talibiz. Bu dediklerimizi de zaten yapmazsak halk zaten 4 yıl sonra bizlere gereken cezayı kesecektir. O yüzden 4 yıl bir süre gelip geçer. Ama yapılan hizmetler daima kalır. Biz buraya hiç gitmemek üzere gelmek istiyoruz.
Bizim davamızda, sevdamızda Kırşehir.  Burada yerli, köylü ayrımı olmayacak. İnsanın insandan üstünlüğü olmayacak. Üstünlük takvadadır diyeceğiz. Rahmetli Neşet hoca’nın tabiriyle “Bir garibim budur derdim, bütün Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim Kırşehir’im Dünya’dan geri kalmasın. Kırşehir’i bölge illere muhtaç kılmayacak projelerle geliyoruz.
BİZLER BU DUAYLA YOLA ÇIKIYORUZ
Şimdi Kırşehir’de her partiden bir çok aday adayları belli oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bütün aday adayları arkadaşlarıma ve aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.
“Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da mevlam dert vermesin.” Bizim davamız Kırşehir. Bizler bu duayla yola çıkıyoruz.  Gerçekten derdi makam olanlara rabbim dertlerini bitirmesin eğer dertleri dava ise yani Kırşehir ise mevlam yardımcıları olsun hiçbir zaman dert vermesin.”
Ziyaret,  Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt gazetelerimiz imtiyaz sahibi Murat Sürmeli ve Milliyetçi  Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Onur Köksal'ın karşılıklı bilgi alışverişi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku