Güncel

BOZTEPE GAZİ OSMAN ÖZTÜRK ÇOK PROGRAMLI LİSESİ’NDE VERGİ HAFTASI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

BOZTEPE GAZİ OSMAN ÖZTÜRK ÇOK PROGRAMLI LİSESİ’NDE VERGİ HAFTASI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24 Şubat 2020 15:27
-A

+A

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığının ortaklaşa yaptıkları çalışmalar doğrultusunda 81 il genelinde Vergi haftası kapsamında okullarda seminerler düzenlenmeye devam ediyor.
Kırşehir’in Boztepe İlçesinde bulunan Gazi Osman Öztürk Çok Programlı Lisesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığının yaptığı ortaklaşa çalışmayla vergi haftası kapsamında öğrencilerine seminer düzelendi. Vergi ödeme bilincinin aktarıldığı seminerde öğrenciler bilinçlendirildi. Seminer sonrası öğrenciler vergi dairesine götürülerek seminerde verilen bilgiler pekiştirildi.
Her yıl Şubat ayının son haftası vergi haftası olarak kutlanmaktadır. Vergi haftası sebebiyle okulumuz öğrencilerine seminer düzenlenmiştir. Öğrencilerle birlikte vergi dairesine gidilmiştir.
Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan duyuruya göre, her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.
24 Şubat’tan ve 1 Mart'a kadar kutlanacak 31'inci Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Buna göre, Türkiye genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler iş yerlerinde ziyaret edilerek, sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacak.
Genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve "Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki" broşürü dağıtılacak. Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkânları gibi konularda bilgilendirme yapılacak.
Okullarda bilgilendirme çalışması
81 ilde öğrenciler okullarında ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler gerçekleştirilecek. Türkiye genelindeki okullarda Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa vergi bilincini geliştirme eğitimleri verilecek.
Vergi Haftası için "Vergi Güçtür" sloganı ile hazırlanan genel afiş 81 ildeki vergi dairesi başkanlıkları ve defterdarlıklarda, öğrencilere yönelik olarak "Gözümüz Yükseklerde Geleceğimiz Vergilerimizde" sloganı ile hazırlanan afiş ilk ve ortaöğretim okullarında asılacak.
31'inci Vergi Haftası için hazırlanan ve kullanılan tüm görsellere, gerçekleştirilen etkinliklere www.vergihaftasi.gov.tr adresinden ulaşılabilecek
Duyuruda, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkenin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflere teşekkür edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku