Güncel

BU DESTAN BİTMEZ...

BU DESTAN BİTMEZ...

14 Temmuz 2021 15:31
-A

+A

TÜRKİYE TEK YÜREK...
       15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz...
        Yurt genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları bir dizi etkinlikle başladı. İlimiz vatandaşları yapılan etkinliklerle kutlamalara katıldı. İlimizde kutlamalar heyecanla devam ediyor. 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen şehitlerimizin acıları ve yaşananlar hafızalardaki yerini koruyor. 2016 yılında meydanlarda başlayan birlik ve beraberlik bekleyişleri ve verilen mücadeleler her yıl olduğu gibi bu yılda önemini koruyor.
Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğine kast eden, devlet kademelerine sızmış olan FETÖ'cülerin  15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.
        16 Temmuz günü gece saatlerinde yapacakları darbenin istihbaratının alınmasının ardından 15 Temmuz günü akşam saatlerinde harekete geçen FETÖ üyeleri, Türk milletinin alın teriyle alınmış olan tank ve silahlarla halkın canına kast ettiler.
Boğaziçi köprüsü, Atatürk Havalimanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve birçok kamu kurumunda yaşanan çatışmalarda polis, asker ve çok sayıda sivil vatandaş şehit oldu. Hain kalkışma Türk milletinin dirayetli duruşu ile başarısız sonuçlanmış.
15 Temmuz günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak resmi tatil olarak kabul edilmişti. Kalkışmanın üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen, o gece yaşananlar hala hafızalardaki tazeliğini koruyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "15 TEMMUZ GECESİ, BU MİLLETE ZİNCİR VURMAYI TEKRAR DENEDİLER"
        Ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk milleti, ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Artık tamamen sönüp gittiği düşünülen istiklal ateşinin közlerinin altından yeniden harlanabileceği anlaşılmıştır. 15 Temmuz gecesi, bu millete zincir vurmayı tekrar denediler ve başaramadılar" dedi.
        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle ulusa sesleniş konuşması yaptı.
"Bu müstesna günde bir yandan milletimizin kazandığı muhteşem zaferin sevincini, diğer yandan darbe girişimi esnasında kaybettiğimiz kardeşlerimizin hüznünü birlikte yaşıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah'ın yardımı ve milletimizin cesaretiyle başarısızlığa uğrattığımız darbe girişimi sırasında hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit olan 251 insanımıza mevladan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.
      Her kesimden insanın darbe girişimine karşı çıktığını belirten Erdoğan, "Herkesimden vatandaşımızla, askerimizle, polisimizle darbe gecesi şehitler kervanına katılan 251 kardeşimizin tamamının ismi tarihimize ve kalbimize silinmemek üzere kazınmıştır. Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanıyla şereflenen kardeşlerime rabbimden sağlık ve afiyet temenni ediyorum. O gece darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku