Güncel

Bu Yapılanlar Devlete İhanettir !

Bu Yapılanlar Devlete İhanettir !

30 Kasım 2018 07:43
-A

+A

 

Kırşehir dahil 81 ilde Devletin maddi durumu yetersiz olanlara yaptığı yardımların suiistimal edilerek zaman zaman satıldığı duyumlarını alıyoruz.  Yaşanan bu olayları da Kırşehir'de de bazı vatandaşlar tarafından sosyal medyada duyuruldu. Kırşehir'de Suriyeliler, devletin onlara ücretsiz verdiği kömürleri para ile internet üzerinden satışa çıkarmaları Kırşehir'deki duyarlı vatandaşları harekete geçirdi.
            Suriyeliler Yapılan Yardımları Satıyor.
Kırşehir'in çeşitli mahallelerinde oturan Suriyeliler devletin yardım amacıyla kendilerine ücretsiz olarak verdiği kömürleri internet üzerinden satışa çıkardı. Bunu fark eden vatandaşlar alıcı gibi Suriyeli ile iletişime geçerek evine kadar gitti. Bu anları ise cep telefonu kamerası ile an be an kaydetti. Kayıtlara Suriyeli kömür satıcısının, “7 buçuk TL’ye başka Suriyelilerden alıp, 10 TL’ye satıyorum.” dediği yansıyor. Vatandaş ile Suriyeli şahıs arasında zaman zaman kıyasıya pazarlık yaşandı.
Videoyu çeken vatandaş konuya ilişkin, “Bizim asgari ücretli çalışan vatandaşlarımız kömürün torbasını 30 TL ye alıyor, bunlar on liraya satıyor. Yazık bu milletin evlatlarına, yazık devletimizin parasına.” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku