Güncel

BU YOL, KORKU YOLU

Çukurçayır Mahalle Muhtarı İbrahim Yıldırım, “TOKİ Evleri, Ramada Oteli ve Üniversite’nin gelmesiyle mahallemizin yol güzergahı giderek araç trafiği yoğunluğu yaşamakta bu araç trafiğinde zaman zaman kazalar meydana geliyor. Bu kazaların en çok sebep olduğu güzergahlardan bir tanesi Üniversite yoluna dönen yol ile Hayvan Barınağına dönen yol arasında meydana gelmektedir” dedi

BU YOL, KORKU YOLU

26 Temmuz 2016 07:35
-A

+A

Kırşehir’in en kalabalık mahallelerinden bir tanesi olan Çukurçayır Mahallesi üniversite yolu yaşanan kazalarla tehlike saçıyor.
Üniversite, Bağbaşı TOKİ Evleri, Ramada Oteli ve bir çok köyün köprü vazifesini gören Çukurçayır Mahallesi, son yıllarda yoğun bir araç trafiği yaşıyor. Bu yoğunluk nedeniyle mahallede zaman zaman maddi hasarlı kazalar meydana gelerek, mahalle halkını tedirgin ediyor. Mahalle halkının üniversite yolunun ve Hayvan Barınağına dönen kavşakta, yolun dörde bölünerek geçiş güzergahları kazalara davetiye çıkarıyor ve iki yıl içerisinde bu güzergahlarda yaklaşık 20 maddi hasarlı kazalar meydana geldiğini söyleyen mahalle muhtarı İbrahim Yıldırım,“BenÇukurçayır Mahallesi muhtarı olarak,  mahallemizin tehlike arz eden bu yol, mahalle halkını tedirgin etmektedir.
Çukurçayır Mahallesi bundan 5 yıl önce sadece köy yolu güzergahı olarak kullanılırdı. Ama son yıllarda yapılan TOKİ Evleri, Ramada Oteli ve Üniversite’nin gelmesiyle mahallemizin yol güzergahı giderek araç trafiği yoğunluğu yaşamakta bu araç trafiğinde zaman zaman kazalar meydana geliyor. Bu kazaların en çok sebep olduğu güzergahlardan bir tanesi Üniversite yoluna dönen yol ile Hayvan Barınağına dönen yol arasında meydana gelmektedir. Bu güzergahta trafik levhaları yetersiz kalıyor ve kazalar yaşanıyor. Mahalle sakinleri işini gücünü bırakıp, çocuklarını okula kendileri getirip götürmekte. Çünkü bu noktada yaşanan kazalar mahalle sakinlerini korkutmakta. Bir başka olumsuz nedenlerden bir tanesi de bu yolda araç sürücüleri hız yapmakta, burası bir mahalle her an her şey olabilir aniden çocuk çıkar, yaşlısı çıkar diye düşünen yok burada hız denemesi yapıyorlar. Arada bir Trafik polisi devriye gezerek, trafiği kontrol altına alıyor. Ama bu yetersiz kalıyor. Trafik devriyesinin her an bulunması gereken bir güzergah burası. Biz mahalle sakinleri olarak buraya bir önlem alınmasını istiyoruz ve daha fazla kazaların yaşanmaması için yetkililerden yardımcı olmalarını istiyoruz. Şuana kadar bir ölüm söz konusu olmadı ama, bu gidişle  önlemler alınmazsa ölümlerde olacak  gibi,  biz mahalle sakinleri olarak  her gün kaza olacakmış korkusuyla yaşamak istemiyoruz. Yetkililerin bir an önce buraya gereken uyarıcı trafik işaretlerini koymasını istiyoruz” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
1 17 Aralık 2019 13:04

1acuFgxC3LOJjL

Cevapla
1acuCsRBBLbAVe 17 Aralık 2019 13:04

1

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:21

2IEJ0I06'));select pg_sleep(6); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:21

QNEpbgY5');select pg_sleep(6); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:21

clilh5eN';select pg_sleep(6); --

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku