Güncel

BUGÜN "GELECEĞİN EĞİTİMİ, EĞİTİMİN GELECEĞİ VE YENİ İNSAN" KONFERANSI DÜZENLENECEK

BUGÜN "GELECEĞİN EĞİTİMİ, EĞİTİMİN GELECEĞİ VE YENİ İNSAN" KONFERANSI DÜZENLENECEK

22 Haziran 2021 15:15
-A

+A

       Kırşehir Valiliği himayesinde Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehirli Eğitimciler Derneği'nin Katkılarıyla 23 Haziran 2021 Çarşamba bugün saat 20.30' da youtube.com/c/kırsehirmem  "Geleceğin Eğitimi, Eğitimin Geleceği ve Yeni İnsan" konulu çevrimiçi konferans gerçekleşecek.
      Konferans açılış konuşmasını Vali İbrahim AKIN’ın yapacağı ,Kırşehir Eğitimciler Derneği Başkanı Prof.Dr. Recep Kılıç, Bilim İnsanı, Akedemisyen,Yazar Prof.Dr. Uğur Batı’nın konuk olduğu olduğu  Moderatörlüğünü Kırşehir Eğitimciler  Der.Kur.Üyesi Eğitim Yöneticisi Ayşe Demir’in   yapacağı "Geleceğin Eğitimi, Eğitimin Geleceği ve Yeni İnsan" konferansta  bir araya gelecek.
KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN KİMDİR?
       1970 yılında Çorum ili, Osmancık ilçesi, İncesu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Çorum'da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.
09 Mayıs 1994 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1995 yılı Haziran ayından itibaren sekiz ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere'de bulundu. Kaymakam Adaylığı esnasında Denizli-Beyağaç ilçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1997 yılında 83. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek Afyonkarahisar-Kızılören ilçesi Kaymakamlığı'na atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır-Kulp, Şanlıurfa-Akçakale ve Eskişehir-İnönü ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2006 tarihinde Mülkiye Müfettişliği, 01 Temmuz 2008 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği görevine başladı.
2009 yılı Eylül ayından 2013 yılı Ocak ayma kadar geçici görevli olarak Başbakanlık'ta görev yaptı. 2013 yılı Ağustos ayından itibaren bir yıl süreyle yurt dışı inceleme ve araştırma görevi kapsamında ABD'de bulundu. 16.04.2015 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 14 Mayıs 2018 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Kırşehir Valiliği görevine atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.
PROF.DR. RECEP KILIÇ KİMDİR?
PROF.DR. RECEP KILIÇ, KIRŞEHİRLİ EĞİTİMCİLER  DERNEĞİ BAŞKANI
Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek
Mühendis, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat  Mühendisliği bölümünden  Doktora, Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde doçent ve profesör unvanını almıştır.
MTA Genel Müdürlüğü, Köy İşleri Bakanlığı Göletler Dairesi  Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği
Bölümü'nde görev yapmıştır.
Oklahoma State University, USA (1988) ve California State University, Sacremento, USA (2002) de Misafir Öğretim Üyesi olarak araştırmalar yapmıştır.
180’in üzerinde yurtdışı ve yurtiçi makale ve bildirisi ile 200 ün üzerinde SCI de atıfı bulunmaktadır. 6 doktora ve 32 yüksek lisans tezi yönetmiş ve çok sayıda uluslarası dergide hakemlik yapmıştır. Deprem, heyelan, kaya düşmesi gibi doğal afetler, şev stabilitesi, jeolojik-jeoteknik etüt, geoteknik değerlendirme, zemin ve temel etüdü, zemin iyileştirme, gayrimenkul yönetimi ve yer seçimi konularında 600 den fazla DPT, TÜBİTAK, BAP ve uygulamalı proje yöneticiliği yapmıştır. ]999 Marmara ve Düzce depremlerinden sonra  farklı dönemlerde Bolu, Kırşehir, Kaman, Amasya Taşova,
Ankara Keçiören ve Çankaya Belediye Başkanlıklarına yer seçimi, doğal afetler ve alınabilecek önlemler konusunda danışmanlıklar yapmıştır. Halen, Ankara Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Gayrimenkul Değerleme ve Yönetimi Bölümü Sözleşmeli Öğretim Üyesi ve  Recep Kılıç Mühendislik Müşavirlik Şirketi yöneticisidir. Kırşehir, Kaman doğumlu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.
Prof.Dr. UĞUR BATI  KİMDİR?
       Prof.Dr. Uğur Batı  Bilin İnsanhi Akademisyen, Yazar
Prof.Dr.Uğur Batı, aralarında çok satanlar da olan 19 kitabın yazarıdır. Aynı zamanda her biri 5 yılı aşkın olmak üzere düzenli olarak dünyanın önde gelen dergilerinden Harvard Business Review Türkiye, Bloomberg Businessvveek Türkiye, BrandMap, Grafik Tasarım ve Milliyet.com.tr gibi yayınlarda köşe yazarlığı yapmaktadır.
Boğaziçi Üniversitesinde lisans eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesinde yaptığı 3 yüksek lisans sonrası da Marmara Üniversitesinde doktorasını tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri anabilim dalında tezini tamamlayan Uğur Batı, göstergebilim, retorik ve dilbilim üzerinden ikna edici iletişim konuları üzerine çalıştı. Yeditepe Üniversitesinde İngilizce İşletme Yönetiminde yaptığı yüksek lisansında çift ana dal yaptı. Genel MBA derecesini alırken örgütsel davranış, pazarlama yönetimi derecesini elde etti, grup dinamikleri içinde karar alma, motivasyon ve birliktelik kültürünü çalıştı.
Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Anabilim dalında iletişim bilimleri doktorası yaptı. Marka topluluklarında grup davranışı, sadakat, grup hiyerarşisi, birliktelik dinamikleri gibi konuları davranış bilimi, göstergebilim ve etnografi üzerinden çalışmalar yürüttü. İstanbul Üniversitesi'nin açtığı 1,5 yıllık pedagojik formasyon programını tamamladı. Daha sonra ABD Harvard Üniversitesi'nde öğrenme, liderlik gibi dersler aldı, Harvard Üniversitesi "Ancient Masterpieces of World Literatüre" programını tamamlayıp, üniversitenin hikaye anlatıcılığı ve yazarlık diplomasını kazandı.
Uğur Batı akademisyen olarak 2 ayrı dönemde toplam 8 yıl Yeditepe Üniversitesinde araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent olarak görev aldı, profesörlüğünü 2017 yılında Okan Üniversitesi'nde görev yaparken elde etti. Değişim programları ve Erasmus programları ile de dersler verdi.
        Toplamda 19 kitabı bulunan Batı'nın kitapları 60 üzerinde üniversitede ders kitabı olarak okutuluyor. Kitapları Alfa, Everest Yayınları, Media Cat, Doğan Kitap, Destek Yayınları ve Kara Karga gibi Türkiye'nin en önde gelen yayınevlerinden çıkmıştır.         
Kitaplarından bazıları şunlar: Reklamın Dili, Marka Yönetimi, Enneagram İle Kişilik Analizi, Kendine İyi Bak, Dijital Oyunlar, Tüketici Davranışları, Marka Tasarımı ve İletişimi Uygulamaları (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Tek Yazarlı Ders Kitabı), Markethıhk ya da Farkethink, Ben Bilmem Beynim Bilir, Sinaps, Kusursuz Kararlar Vermek.
Kurgu alanındaki kitapları şöyle: Azraa-eel Menkıbeleri adlı romanı, Aşkın Karanlık Yüzü, Karanlık Yılbaşı Hikâyeleri ve Anadolu Korku Öyküleri III.
         Ulusal ve uluslarası dergilerde yüz civarında bilimsel makalesi olan Batı'nın SSCI, AH&CI ve alan endeksli pek çok makalesi de bulunuyor. Akademide yaygın olduğu üzere tüketici karar bilimi, ikna süreçleri, davranış bilimleri ve nöropazarlama alanında disiplinlerarası çalışmalar yapan Prof.Dr. Uğur Batı, bu konularda Türkiye'de laboratuvar çalışmaları yapan önde gelen akademisyenler arasındadır. Dünyanın ilk nöropolitik kitabını kaleme aldı. Oy verme davranışları üzerine 25 milyon satır EEG verisi, GSR verisi ve FACS verisi çalışan Batı'nın kitabı New York Times, The Times gibi uluslararası gazetelere konu oldu. Bu kitap mevcutta uluslararası bir yayınevi tarafından yayma hazırlanmaktadır. Disiplinler arası Beyin Araştırmaları Derneği yönetim kurulu başkan, yardımcısı olan Batı, 3. Nörobilim kongresi düzenleyicisi ve kongre başkanlığı görevlerini de yürüttü.
Öğrencilik sürecinde başladığı reklamcılıkta bugün, profesyonel kariyerinde pek çok ulusal-ve uluslararası marka için reklamlar yazarak, stratejiler geliştiren ödüllü bihreklamcı oldu. Reklam Yaratıcıları Derneği Başkan Yardımcılığını uzun yıllar yürüttü. Telsim, Rumeli Telekom'gibi firmalarda marka uzmanlığı, Gode İstanbul'da yaratıcı yönetmenlik, son olarak da İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndan, Borsa İstanbul'a geçiş sürecini marka, kurumsal iletişim tarafında yönetti ve 4 yıl boyunca kurumda marka ve kurumsal iletişim müdürlüğü görevlerinde bulundu. Süreçte Shell, Telsim, Dalgakıran Kompresör, Lauren ve daha pek çok ulusal ve uluslararası markanın danışmanlığını da yapan Batı, kariyerinde farklı Avrupa Birliği Projelerini yürüttü, ayrıca Dünya Bankası Borsa İstanbul markasının, adından başlayarak fikir ve uygulama lideri olarak çalışan, farklı piyasalar, uluslararası marka yönetimi konusunda görevler yaptı. Borsa İstanbul'u temsili konularında 3 yıl üst üste lider yapan Batı, kurum bünyesindeki Sürdürülebilirlik Endeksi ve Özel Pazar gibi birimlerin kurulmasında da rol aldı.
        Uluslararası pek çok üniversite söyleşileri ve konferansa eğitimci ve keynote speaker olarak katıldı, Haberglobal'de
yayınlanan 20 bölümlük "Uğur Batı ile Aklın Sınırları" belgeselini hazırladı ve yazarlığını, anlatıcılığını, yaratıcı
yönetmenliğini yaptı. Prof.Dr. Batı yıllar içerisinde CNN Türk, Star TV, Habertürk TV, Bloomberg TV, NTV, TV 8, Haberglobal, Kanal D ve pek çok farklı kanalda programlarda katılımcı olarak yer aldı.
       Sanat alanında çalışmaları bulunan ve ressam olarak Kenan Işık ile birlikte kişisel sergileri olan Uğur Batı, ressam Devrim Erbil'in sergi küratörü olarak da görev yaptıve ressam hakkında "Seyrüsefer" ve "O Meftunu Olduğunuz Mavi" isimli kurgu kitaplar da kaleme aldı. Bir diğer önemli ressam Yalçın Gökçebağ ile de çeşitli çalışmalar yürüten Batı'nın karma sergilerde de eserleri sergilendi.
Kurumlar: Harvard^usiness Review, Bloomberg Businessvveek, Miliyet.com.tr, Mikrop Dergisi, BrandMap Dergisi, * Grafik Tasarım Dergisi Boğaziçi Üniversitesi, LSU, Marmara Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku