Güncel

BURALAR DA OLMASAYDI!

Kırşehir'in en gözde mekanlarından olan Kent Park akşam saatlerinde dolup, taşıyor. Kırşehir'in belirli yerlerinden Hılla Kütük Ev, Ağalar Konağı, Gölhisar Piknik alanı, ve parklar akşam saatlerinde vatandaşların uğrak yeri haline geldi

BURALAR DA OLMASAYDI!

26 Temmuz 2016 07:25
-A

+A

Kırşehir'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle sıcakta bunalan vatandaşlar, akşam serinliğinde kendilerini park ve gezi alanlarına atarak rahatlıyorlar.
Kırşehir'de dolan ve ziyaret akınına uğrayan belirli yerler vatandaşların imdadına yetişerek sosyal aktivite sağlıyor. Kırşehir'in en gözde mekanlarından olan Kent Park akşam saatlerinde dolup, taşıyor. Kırşehir'in belirli yerlerinden Hılla Kütük Ev, Ağalar Konağı, Gölhisar Piknik alanı, ve parklar akşam saatlerinde vatandaşların uğrak yeri haline geldi.
Gündüz iş stresinden ve sıcak havadan bunalıma giren vatandaşlar akşamın olmasını dört gözle bekliyor.  Kırşehir'in en kalabalık parklarından olan ve binlerce Kırşehirlinin sosyal aktivitelerine ev sahipliği yapan Kent Park ziyaret edilen en çok parklar arasında
AĞALAR KONAĞI
Kırşehir'in tarihi ve kültürel zenginliklerden biri olan ve 18 Mayıs 2012’de temeli atılan Ağalar Konağı Kültür Evi, şehrimizin yöresel yemeklerinin sunulduğu yaz aylarında iç avlusunda zaman zaman tasavvuf konserlerinin verildiği çok güzel bir Kültür Evi.  İnsanların sosyal hayatında aileleri ile birlikte nezih bir ortamda vakit geçirebildiği Ağalar Konağı’nda çeşit çeşit yöresel yemeklerde bulunuyor. Buram buram tarih kokan Kırşehir'in tarihi ve kültürel zenginliklerinden olan ve Yöresel yemekler ve aileler için ev ortamını yaşayabilecekleri bir ortamın yanında sıcak içecek ikramı da  var. Kırşehir’in en zengin menüsüne sahip olan. Konağın üst katlarını sohbet için ayıran bölümlerde gelen misafirler tarihi bir an yaşıyor.  Ahşap, cam ve taşın karışımı ile yapılan Ağalar Konağı Kültür Evi, hem vatandaşlarımız için hem de dışarıdan gelen misafirler için güzel vakit geçirebilecekleri hoş bir ortama sahip. Gündüz ve gece ziyaretçi akınına uğrayan Ağlar Konağı vatandaşların stres atabileceği en güzel mekanlardan bir tanesi.
 
KÜTÜK EV VE NİLÜFER PAKI
Yaz aylarında yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirlerin ilgisini çeken Kütük Ev ve Nilüferli Parkı en çok ziyaret edilen tarihi mekanlardan bir tanesi
Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’e yeniden kazandırılan HıllaNilüferli Parkı eşsiz doğa manzarasıyla  ilgi çekiyor. HıllaNilüferli Parkında yapılan yeni düzenlemelerle  hem göl hem de çevresinde bulunan yeşil alanları güzel bir görünüme kavuştu. Bunların yanı sıra Kütük Ev'de, hijyenik ve damak tadına uygun yemekleri ekonomik fiyatlarla birleştirilerek Kırşehir’e yakışır bir restoran haline geldi.  Bunun yanısıra Kütük Evin'etrafına yapılan çocuk parkıyla çocuklar hem eğleniyorlar, hem de gelişimleri sağlanıyor. Akşam saatlerinde kütük Ev'in yanan ışıkları da etrafa ayrı bir renk katıyor.
 
GÖLHİSAR MESİRE ALANI
Gölhisar parkının mesire alanı olarak kullanılan içerisinde çocuk oyun alanları, mini futbol sahası, kameriyeler, piknik masaları ve ahşap banklarla çeşitli oturma mekanları oluşturulan, mevcut gölün çevresinde ahşap iskeleler ve kameriyeleri, anfi betonarme tribünü ile görsel açıdan zenginleştirilmiş bitki dokusu Kırşehir halkının  yeşile olan ihtiyacını karşılamaktadır. Aydınlatma sistemi ile alanın gecede kullanımı sağlanmaktadır. Mevcut gölün içerisinde su bisikleti gezintisi yapılarak çeşitli eğlence aktiviteleri ile ailelerin günün erken saatinden geç saate kadar hoşca vakit geçirebileceği, dinlenebileceği bir mekan oluşturulmuş. Vatandaşların ramazan aylarında iftarını açtığı bu güzide mekan hafta sonları ve akşam saatlerinde vatandaşlara mangal keyfi yaşatıyor.
 
MASAL PARK
Eski Hayvanat Bahçesi alanına yapılan Masal Parkı, her yaş grubuna hitap eden şık mekanlarıyla, masal gibi zamanların geçirebildiği Kırşehir’in gözde mekanlarından birisi. Giriş kısmında bulunan bir temsili kitap yapısının insanları karşılamasıyla bir masalın içine sürükleyen Masal Parkı bünyesinde, farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, Masal Treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlı karınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, wc gruplarının bulunmakta olup, 16.300 m2 alan üzerinde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güzel vakitler geçireceğiniz bu güzel mekan. Çocukların gözdesi  olmaya devam ediyor. Büyüklerin bile ilgisini çeken bu güzel parkta aileler, huzur içerisinde çocuklarını burada eğlendirerek yaz mevsiminin tadını çıkartıyorlar.
 
MAHALLE PARKLARI
Kırşehir Belediyesi'nin mahallelere yaptırdığı parklarla Şehitkamil Belediyesi tarafından hemen hemen her mahallede bulunan parklar modern yapı ve peyzajı ile vatandaşların beğenisini topluyor. Her parkın kendine özgü bir yapısı ve peyzajı bulunurken vatandaşların ve çocukların güzel ve güvenli vakit geçirebilmeleri adına her şey düşünülmüş. Dinlenme alanları, Per goleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve süs havuzları bulunan parklar, farklı türden bitki ve çiçeklerle de adeta botanik bahçesini andırıyorlar. Şu ana kadar revize ve tekrar elden geçirilen parkların haricinde yeni parklar yapan Kırşehir Belediyesi bu anlamda vatandaşların isteklerini karşılamış durumda. Yapılan ışıklandırma çalışmaları ve güvenlik görevlileri ile özellikle güvenlik için tercih edilmeyen parklar yeni uygulamaları ve güvenlik kontrolü sayesinde vatandaşlar tarafından gece yarılarına kadar tercih edilebiliyor.
Kırşehir Belediyesi tarafından yeniden dizayn edilen parklar sayesinde bu işten en çok karlı çıkan yine çocuklar oluyor. Parkların daimi kullanıcıları konumundaki çocuklar modern oyun grupları düşme anında yaralanmaları engelleyici yumuşak zeminli parklarda gönüllerince eğleniyor. Güvenlikli ve ışıl ışıl parlayan parklarda vakit geçiren çocuklar günün her saati parklarda vakit geçiriyor.
Yaz mevsiminin sıcak havasıyla  bunalan vatandaşlar, mahalle parklarında stres atarak vakit geçiriyorlar.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku