Güncel

Büro Memur Sen İl Başkanları Samsun'da Toplandı

Büro Memur Sen İl Başkanları Samsun'da Toplandı

30 Ocak 2020 07:38
-A

+A

 
Samsun Büro Memur Sen tüm Türkiye'deki Büro Memur Sen İl başkanları toplantısına ev sahipliği yaptı. 11. başkanlar Kurulu Toplantısı 29 Ocak Cumartesi Günü Samsun'da başladı. 28 Ocak
Cumartesi Günü Saat 11.30'da Amisos Otel'de başlayan Büro memur Sen 11. Başkanlar Kurulu
Toplantısına Kırşehir'in de aralarında bulunduğu 81 ilden 130 şube başkanı Büro Memur Sen İl başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel merkez yöneticileri katıldı. 
Büro Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Hakan Koçpınar Samsun ilinde yapılan Büro Memur-Sen 11. Başkanlar kurulu toplantısına katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin’in konuşmasının ardından toplantıya katılanlara ve emeği geçenlere plaketler verildi.Büro Memur-Sen Kırşehir Başkanı Koçpınar'a  plaketini Samsun Milletvekili Hasan Basri KURT takdim etti.
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen olarak, istikrara hizmet edecek her türlü reformu destekleyeceklerini söyledi. 11. başkanlar Kurulu Toplantısında Büro Memur-Sen Referandumda “Evet” Diyecek kararı alınırken şu bilgiler kaydedildi:
BÜRO MEMUR-SEN REFERANDUMDA “EVET” DİYECEK
Büro Memur Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, 11. Başkanlar Kurulu toplantısında referandumda teşkilat olarak ‘evet’ oyu kullanacaklarını açıkladı. Yanbaz, “Yönetimdeki çift başlılığın ortadan kaldırılması istikrara hizmet edecektir. İstikrar olursa Türkiye kazanacak, ekmek büyüyecek çalışanlar kazanacak. Büro Memur-Sen olarak, istikra hizmet edecek her türlü reformu destekleyeceğimizi beyan ediyorum” diye konuştu.
HEDEFİMİZ 100 BİN ÜYE
Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu olarak, yeni bir soluk yeni bir sesle göreve geldiklerini hatırlatan Yanbaz, “Görevi devralır almaz gece-gündüz demeden çalışmalarımıza hız verdik. Büro Memur-Sen olarak hedefimiz, üye sayısını önce 100 bin daha sonra ise 200 bine çıkarmaktır. Kısa zamanda konfederasyonumuza bağlı 3. büyük sendika olacağımıza inanıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden, kardeşlik duygularıyla çalışmalarımızı sürdürecek, hedeflerimize en yakın zamanda ulaşacağız. Huzuru ve istikrarı yok etmeye yönelik gizli ittifakların açık hale geldiği bu dönemde, kadim medeniyetin değerlerine dayanan uyanışla, zulüm ve sömürü kulelerini kardeşliğimizi kuşanarak yıkmalıyız, yıkacağız” şeklinde konuştu.
TERÖRİSTLER TEMİZLENMELİ, MAĞDURİYETE FIRSAT VERİLMEMELİ
Büro Memur-Sen ve Memur-Sen teşkilatının darbe girişimine ilk tepki gösteren teşkilat olduğunu belirten Yanbaz, “Millet ‘irademize ipotek koyamazsınız’ diyerek, sokaklara inip, iradesine sahip çıkarak, tankların, tüfeklerin önünde set kurdular. Terörle ilişkisi olanlar devletin kurumlarından muhakkak temizlenmesi ve temizleniyor. Bunu destekliyoruz ancak masum olanların mağdur duruma düşürülmemelidir” ifadelerini kullandı.
Samsun Valisi İbrahim Şahin’in konuşmasının ardından toplantıya katılanlara ve emeği geçenlere plaketler verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku