Güncel

Bursa Park’a görkemli açılış

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in Akpınar ilçesine yaptırılan ‘Bursa Parkı’ görkemli bir törenle hizmete girdi. Kırşehir ve Bursa’yı Türk Kültürü’nün doğup büyüdüğü yerler olarak tarif eden Vali Özdemir Çakacak, iki il arasındaki bu bağın ve kardeşliğin yapılan bu parkla daha da pekişeceğini söyledi

Bursa Park’a görkemli açılış

15 Eylül 2014 07:35
-A

+A

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in Akpınar ilçesine yaptırılan ‘Bursa Parkı’ törenle hizmete girdi.
Parkın hizmete girmesi nedeniyle Akpınar ilçesinde düzenlenen törene; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, 22. Dönem AK Parti Milletvekili Hacı Turan Kırşehir Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya ve ilçe halkı katıldı.
Parkın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe: “Akpınar’ın 38 yıllık mesai arkadaşı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile 22. Dönem AK Parti Milletvekili Hacı Turan’ın memleketi olduğunu dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Akpınar’da park açılışı yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altepe, “Akpınar’a kapımız her zaman açık. Onun için buraya hangi destekte bulunsak azdır. ‘Bursa Parkı’ Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yapılan parkın isminin Bursa olmasına da değinen Başkan Altepe, bunun kendilerini memnun ettiğini, Bursa’yla Kırşehir arasındaki dostluğu perçinlemek için bundan sonra da ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Başkan Altepe, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan’ın isteği doğrultusunda Akpınar’a bir taziye evi de yapılacağını müjdeledi.
Törende konuşan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Akpınar’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle özel ve güzel günlerinden bir tanesini yaşadığını söyledi. İlçede bayram atmosferi yaşanmasına neden olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Vali Çakacak, “Buraya yaptırdığınız parkla Akpınar halkının gönlünde güzel bir yer edindiniz. Bu her şeyden önemli. Yapılan bu park, ülkemiz insanlarının birbirini sevmesine ve dost olmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan’da:
“İlçelerine kazandırılan park nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bursa’ya ne zaman gitse ve talep bildirse hepsinin olumlu cevaplandığını, Büyükşehir kaynaklarının kendileri için seferber edildiğini söyleyen Karahan, “Gösterdikleri hassasiyet nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, Genel Sekreter Seyfettin Avşar’a ve 22. Dönem Milletvekili Hacı Turan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği törende, Kırıkkale Mehteran Takımı ve Kırşehir Atoza Halk Oyunları Ekibi sahne alarak hünerlerini sergiledi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, parkın açılışını törenle gerçekleştirdi. Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, günün anısına Başkan Altepe’ye plaket takdim etti. Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan da Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’a bir teşekkür plaketi verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kırşehir’in Akpınar İlçesi’ne yaptırılan park, 8 dönüm arazi üzerine oluşturuldu. 25 adet piknik masası, 20 adet bank, 10 adet çöp kovası, bir takım çocuk oyun grubu ve bir takım kondisyon aletini bünyesinde barındıran parkta; kamelyalar, yürüyüş yolları ve barbeküler bulunuyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
1 17 Aralık 2019 13:04

1acuczyirol4wc

Cevapla
1acuuzef9ZR5tw 17 Aralık 2019 13:04

1

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:27

aYXgRksQ'));select pg_sleep(9); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:27

M4nIrzzE');select pg_sleep(6); --

Cevapla
1 17 Aralık 2019 11:27

X6GNmH8B';select pg_sleep(6); --

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku