Güncel

Caddeler tazyikli suyla yıkandı

Caddeler tazyikli suyla yıkandı

29 Ocak 2019 07:38
-A

+A

 

Kırşehir Belediyesi yağan yoğun kar nedeniyle ana caddelerde yapılan tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından çamurlaşan yolları tazyikli suyla yıkadı.
Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürürken, şehrin muhtelif yerlerini   tazyikli su kullanarak  temizledi.
Geçtiğimiz günlerde son yılların en yoğun kar yağışına sahne olan şehir merkezinde, Kırşehir Belediyesi ekiplerinin araç ve yaya trafiğinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleştirdiği  kar temizleme çalışmaları sırasında yollarda önemli oranda tuzlama çalışması yapılmıştı. Hava sıcaklığının da artmaya başladığı ve yollarda tuzlama çalışması ile oluşan kirlilik, Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ana arterleri temizlemesi ile ortadan kaldırıldı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şehrimizde kar yağışının ardından oluşan kum, çamur ve benzeri atıkları ortadan kaldırmak amacıyla ana caddelerimizi, kaldırımları yıkarken, tüm yollarımızı süpürüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yağan kar yağışının  ardından kaldırım ve yollarda oluşan karları tamamen temizleyerek halkımızın ulaşım sorunu yaşanmasına fırsat vermedik.  Amacımız daha temiz ve sağlıklı bir Kırşehir’i oluşturmak.
Yoğun kar yağışında vatandaşlarımızın ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için yapılan yoğun tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından eriyen kar ve kumun caddelerde çamurlaşması üzerine bir temizlik çalışması gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın daha temiz ve daha güzel bir ortamda yaşamalarını sağlamak üzere her alanda yoğun çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz, gece geç saatinde daha temiz bir Kırşehir için çalışıyor. Her şey daha güzel bir Kırşehir için" diye konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku