Güncel

Çağlayanlar Otomotiv'den Büyük Kampanya...!

Çağlayanlar Otomotiv'den Büyük Kampanya...!

8 Ekim 2019 07:07
-A

+A

 
Hükümetin otomotiv sektöründe faiz indirimine gitmesinin ardından piyasa hareketlendi...
 
Kırşehir'de 1991 Yılında Yetkili Renault/Dacia Satış ve Servis olarak Kırşehir halkını Türkiye'nin en çok satan ve çok beğenilen otomobilleri ile  buluşturan Çağlayanlar Otomotiv hizmete devam ediyor. Otomotiv sektöründe faizlerin düşmesi ile kampanya kapsamında yerli araç satışları ile hizmet sunan Çağlayanlar Otomotiv Satış Müdürü Adem Yavuz, araç piyasasının canlandığını belirtti. (FİLİZ ÖZ) ÖZEL HABER
Türkiye genelinde araç satışlarında azalma var diyen Satış Müdürü Adem Yavuz, kampanyanın piyasayı canlandırdığını belirtti.  Kırşehir’de geçen sene 300’e yakın araç satışımız oldu , kampanya ile satışlarımızın arttırmasını umuyoruz. Kredinin cazibesi vatandaşı araç sahibi yaparken piyasayı  da canlı tutuyor.  Faiz indirimi, iç pazarı canlandıracak ve finansmana erişim kolaylığı sağlayacak. Faiz oranlarının düşmesi Otomotiv sektörüne hareketlilik getirdi." dedi.
Otomotiv sektöründe faizleri yüzde 0.49’a kadar düşürdü. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik yerli üretimi desteklemek amacıyla, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği gerçekleştirerek taşıt kredisi kampanyasına gitti. Üç banka, 01 Ekim-31 Aralık tarihinde yapılacak kampanya ile binek ve ticari araçlarının alımlarında 0.49 ila 0.69 oranında aylık faiz uygulanacak. Hazırlanan paketler doğrultusunda, fiyatı 50 bin ila 120 bin arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0.49-0.69 bandında uygulanacak. Fiyatı 72 bin ila 120 bin arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30-60 ay vadeli kredi; aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı ile kullanılabilecek. 
RENAULT ‘UN KENDİNE AİT DÜŞÜK FAİZLİ KREDİLERİ VAR
“Artık araç sahibi olmak kolay, bankaya gitmeden araç sahibi oluyorsunuz.”  diyen Satış Müdürü Yavuz şunları kaydetti: “Artık  kredi ve sözleşmeyi biz müşterilerimizin kimlik bilgileri ile onaylatabiliyoruz ve müşterilerimiz gönül rahatlığı ile araç sahibi oluyor. Renault kendine ait düşük faizli kampanyası ile bu kolaylığı müşterilerine sağlıyor. Renault’un  kendine ait düşük faizli özel kredileri var. ORFİN FİNANS adı altında Renault’un kendi finansman şirketi var.  (FİLİZ ÖZ) ÖZEL HABER
Renault’ da 15 bin liraya 15 ay 0 faiz kampanyası, tüm binek ve ticari araçları kapsıyor. Ticari araçlarda da 50 bin liraya 12 ay 0 faiz kampanyasını kapsıyor. Renault’un sağladığı kredi işlemleri  bankaya gitmeden hallediliyor. Müşterilere böyle bir kolaylık sağlanabiliyor. Fakat bankalardan yapılan işlemlerde bu geçeli olmuyor. Renault’un  3 modeli kampanya kapsamında.  MEGAN SEDAN, CLİO HB, CLİO SPORT TOURER modelleri kampanya kapsamında satışa sunuluyor.
HURDA ARAÇ BEYANINI GETİREN  İNDİRİMDEN YARARLANIYOR 
Eski aracını yenisiyle değiştirmek isteyenlere 10 bin Türk Lirasına kadar ÖTV indirimi sağlandı.Yeni düzenlemeyle; vergisiz değeri (matrahı) 70 bin lirayı aşmayan araçlarda hurda teşviği 10 bin lira, matrahı 70 bin lirayı aşıp 120 bin lirayı aşmayanlar için teşvik 8 bin lira, matrahı 120 bin lirayı aşan araçlarda da 3 bin lira ÖTV teşviği uygulandı.  Bu düzenleme Yerli otomobillerin piyasada biraz daha canlı tutmak ve satışını çoğaltmak,  İthal araçların önüne geçmeyi sağlamak amacı ile başlatılan bu kampanyada müşteriye kolaylık sağladı. Devletin hurda teşviki ile uygun olan araçlarda 15 bin liraya kadar indirim sağlıyor. Müşteri  hurda araç ruhsatı beyan ederse 15 bin indirimden yararlanıyor.  
MÜŞTERİYE  50 BİN YETMİYOR…
0,69 faiz oranı ile 50 bin TL'ye kadar olan krediler Vakıfbank,  Halk Bank ve Ziraat Bankalarından temin ediliyor. Bu krediler yerli otomobilleri kapsıyor. Belirtilen 50 bin TL 36 ay % 0,69 faiz oranı kampanyaya katılan kamu bankalarında Halk Bank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve tüm yerli üretim CLIO HB, CLIO SPORT TOURER ve MEGANE SEDAN model araçlar için geçerlidir. Kredi kullanımı finans kuruluşunun onayına bağlıdır.
Her ne kadar müşteriler kampanyanın bütün araçları kapsadığını düşünse de müşteri 50 bin TL krediyi yeterli bulmuyor diyen satış Müdürü Yavuz; "Müşteri daha az peşinat ile araç almak istiyor. En ucuz araç 70 bin ile 80 bin bandından başlıyor. Müşteriler 50 bin TL krediyi yeterli bulmuyor. Müşteriler bu durumda açığı ikinci bir kredi ile tamamlamak istiyor  ama bankalar ikinci bir krediyi 1.17 gibi bir faiz oranı ile veriyor. Yani 50 bine kadar 0,69 olan faiz oranı ,  50 binin üstünde  1,17den işlem görüyor.  Bankalar peşinatı az olan müşterilere bu yöntemle yardımcı oluyor. " ifadelerini kullandı. 
KAMPANYA SATIŞLARI ARTTIRDI MI?
ÖTV' nin artmasından dolayı piyasa da bir hareketlilik oldu diyen Satış Müdürü Adem Yavuz;  "Yüzde 45 olan ÖTV'yi şirket yüzde 30'lara düşürdü. Bu durum piyasanın hareketlenmesine sebep oldu. Hurda teşviki de bu durumu artırdı. Sonra bu aradaki fark yükseldi . En düşük araçta yüzde 45, en pahalı araçta yüzde 60 ÖTV oranı var.  Biz yüzde 45 olan ÖTV'yi yüzde 30 olarak değerlendiriyorduk. Bu durum müşteriye 10 bin civarında bir indirim sağlıyor. Sonra ÖTV oranları  temmuz ayında normale dönünce sıkıntı yaşandı.  Sonra bu kampanyalar plazalara gidiş gelişleri, telefon trafiğini çoğalttı. Henüz müşteri düşünme aşamasında dönüşler hemen belli olmuyor. Vatandaş araştırma içerisinde.  Bu krediler aslında bir katkı kredisi. Bu kredilerde komisyon farklılığı var. Müşteriyi ikna edip, detaylı bir şekilde bilgi vermek ve müşteriye satış yapmak amaçlanan bu kampanya ile araç piyasası canlandı. “ dedi. (FİLİZ ÖZ) ÖZEL HABER
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku