Güncel

CHP, SELAHATTİN EKİCİOĞLU DEDİ

CHP, SELAHATTİN EKİCİOĞLU DEDİ

7 Aralık 2018 07:24
-A

+A


Siyaset kazanlarının her geçen gün kaynamaya başladığı bu günlerde Kırşehir’de en çok konuşulan konulardan birisi de CHP’nin Belediye Başkan Adayı kim olacak sorusuydu? Geçtiğimiz haftalarda favori olarak gösterilen Selahattin Ekicioğlu TSO başkanlığından istifa ederek adaylığını duyurmuştu. Adaylığına kesin gözüyle bakılan Selahattin Ekicioğlu'nun adaylığı kesinleşti.
24 Haziran'da sandık başına giden Türk seçmeni, bu kez 31 Mart'ta yerel yöneticileri belirlemek için oy kullanacak. Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) seçimle ilgili çalışmalar sürüyor. YSK tarafından hazırlanacak seçim takvimi, 1 Ocak 2019 Salı günü işlemeye başlayacak. Açıklanması beklenen seçim takvimine göre, seçim sürecinin başlamasıyla ilk olarak seçime katılabilecek siyasi partiler YSK tarafından ilan edilecek.
SELAHATTİN EKİCİOĞLU KİMDİR?
Selahattin EKİCİOĞLU, 3 Mart 1960’ta Kırşehir’de çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Duvar ustalığı yapan dedesinden kalan yarım bir duvar, ticaret yaşamının ilk adımını oluşturdu. 1970’li yıllarda babasıyla birlikte bir kooperatif oluşumuyla inşaat sektörüne giren EKİCİOĞLU, ticari faaliyetlerini halen aile şirketi olarak sürdürmektedir.
         1983’te şirket bünyesine ulusal ve uluslararası taşımacılık,  yakacak ve inşaat malzemesi tedariki işini ekledi.
         1990’lı yılların başında otomotiv alanında da faaliyete başlayan EKİCİOĞLU, bu kapsamda tarım makineleri satışı; lastik, jant ve akü bayilikleri yaptı.
         İzmir’de Ekicioğlu Tarım adıyla tarım ilacı ve tohum distribütörlüğünü yürütmekte, 1993’ten bu yana birçok ulusal, uluslararası zirai ilaç ve tohum markasının Ege Bölgesi dağıtımını yapmaktadır.  Ekicioğlu Tarım, kendi adına patentli birçok zirai ilacın üretimini de yaptırmaktadır.
         2004 yılından bu yana Kırşehir’de eğitim sektöründe faaliyet göstermekte; Kırşehir’in eğitimdeki başarısında paydaş olmanın, insana yatırımın mutluluğunu yaşamaktadır.
         Selahattin EKİCİOĞLU, 2012 yılında Kırşehir’de kurulan Ekicioğlu Mimarlık-Tasarım Ofisi ile inşaat sektöründe ailenin dördüncü kuşağını da buluşturdu. Ticari ve sosyal yaşamda “önce insan” ilkesini kılavuz edindi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif, fahri görevler üstlendi.
         Kadınların, gençlerin sosyal ve ticari alanda etkin rol almasını, sorumluluklar almasını önemsedi; bu amaçla toplantılara, çalıştaylara, çeşitli organizasyonlara öncülük ve ev sahipliği yaptı.
         Yaşam ve yönetim tarzında ortak akla, çoğulculuğa, görüş alışverişine önem verdi. Çevre, kent kültürü, istihdam gibi konulara hep duyarlı oldu. Sorunları çözmede, şehrin gelişmesinde inisiyatif alan, birleştirici roller üstlendi.
Modernleşmenin gelenekten kopmadan gerçekleşmesi gerektiğine inanan EKİCİOĞLU, Kırşehir’in değeri olan “abdallık” geleneğine ve abdallara desteği, saygıyı atadan miras bir görev saydı.
          2009 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna seçilen EKİCİOĞLU, dört yıl başkan yardımcılığı yaptı.
         2013 yılı Mayıs ayında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 2014 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, dört ayrı yönetim sistemine başvurup  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi , ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi , ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olmak üzere dördünün de sahibi olan tek oda unvanını aldı.
         Türlü denetimlerden başarı ile çıkarak akreditasyon sürecini de tamamlayan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, beş yıldızlı oda statüsüne kavuştu.
         Nisan 2018’de üyelerin büyük teveccühü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar seçildi. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2013-2018 yılları arası TOBB İnşaat Kurulu Üyeliği ve devam eden  Ar-Ge İnovasyon Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Selahattin EKİCİOĞLU, evli ve üç çocuk babasıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku