Güncel

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, "Kırşehir'imizdeki dolu yağışının yarattığı hasarı TBMM Genel Kurulu'nda dile getirdim..."

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, "Kırşehir'imizdeki dolu yağışının yarattığı hasarı TBMM Genel Kurulu'nda dile getirdim..."

20 Haziran 2019 07:05
-A

+A


 
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, geçen haftalarda Kırşehir İl'inde meydana gelen dolu yağışının ilçe merkezleri ve köylerde oluşturduğu hasarı TBMM Genel Kurulu'nda dile getirdi. Konuyla ilgili olarak Tarım Bakanı ve yetkili kişilere seslenen İLHAN, halkı her anlamda mağdur eden bu durumla ivedilikle ilgilenilmesi gerektiğini belirtmişti.
CHP Milletvekili İLHAN, Kırşehir İl yapısı ve nüfus çoğunluğuna bakıldığında tarımla uğraşan çiftçinin çoğunlukta olduğu göz önünde bulundurulduğunda zararlarının karşılanması yönünde gerekli destek ve yardımın yapılacak olmasının büyük önem arz ettiğini ifade etti.
İLHAN, diğer taraftan Kırşehir İl'indeki kuraklığın kendini ciddi bir şekilde göstermekte olduğunu ve ekilen arazilerdeki verimliliğin düşmesinde olumsuz etki yarattığı vurgusunu da sözlerine ekledi.
Kırşehir'deki dolu yağışının yarattığı hasarı TBMM Genel Kurulu'nda dile getirerek
tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşmasında şunları kaydetti:
"Geçtiğimiz hafta Kırşehir ilimize bağlı ilçemizde dolu yağışı nedeniyle birçok köy ve mahallede maddi hasar meydana gelmiştir. Kırşehir'deki yoğun dolu yağışı köylerde tarımla uğraşan çiftçilerimizin arazilerinde ciddi zarar ve hasara yol açmıştır. Bununla birlikte, özellikle Kaman ilçemizde kuraklığın da kendini göstermesi ekilen arazilerin verimliliğini düşürerek olumsuz yönde etkilemiştir. Boztepe ilçesinde 7 köy, Mucur ilçesinde 13 köy ve Kaman ilçesinde 1 köy ile 3 mahalle ciddi hasar alan yerler arasındadır."
Çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi ve zararının karşılanması yönünde gerekli yardım ve desteğin yapılmasına ilişkin olarak ivedilikle harekete geçilmesi adına, buradan başta Tarım Bakanımız olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum.Teşekkür ediyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku