Güncel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ,GÖRMEZDEN GELİNEN ESNAF ADINA HÜKUMETE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN ,GÖRMEZDEN GELİNEN ESNAF ADINA HÜKUMETE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU!

12 Şubat 2021 15:50
-A

+A

 
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN GÖRMEZDEN GELİNEN ESNAF ADINA TBMM GENEL KURULU'NDA HÜKUMETE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU
 CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, darboğazda olan esnafın son süreçteki durumu için TBMM Genel Kurulu'nda iktidar ve hükümet yetkililerine eleştirilerde bulunarak esnafın yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirdi.
 İLHAN: "HÜKUMET HALA GÜNÜ KURTARMANIN DERDİNDE."
 İLHAN, Anayasada devletin görevleri sıralaması yapılırken 5'inci maddesinde "devletin ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışması" ifadesine yer verildiğini belirterek hayatı her açıdan etkileyen pandemi gibi olağanüstü bir dönemden geçildiğine ancak ne yazık ki devleti yöneten hükumetin, sınırlı sayıda yapılan destekleri medya gücünü de kullanarak sınırsız şekilde anlatması ile günü kurtaran çalışmalar yapmaya devam ettiğine vurgu yaptı ve bunun halkı değil ancak ve ancak kendilerini kandırmaktan öteye gitmediğini sözlerine ekledi.
"OTUZ ALTI YIL VERGİ ÖDEDİĞİM DEVLET BANA OTUZ ALTI GÜN BAKAMADI."
 CHP Milletvekili İLHAN, esnafın büyük bir darboğazda olduğuna değinerek "Otuz altı yıl vergi ödediğim devlet bana otuz altı gün bakamadı." diyen esnafın perişan bir durumda haykırdığının fakat iktidarın maalesef bu çığlığa kulağını tıkamakta olduğunun altını çizdi.
 İLHAN: "İKTİDAR BAŞKANLIK SİSTEMİ VE KENDİ BÜROKRASİSİNİ OLUŞTURMAKLA MEŞGULDÜR!"
 Son olarak İLHAN, iktidarın "Bizi uçuracak." dedikleri başkanlık sistemindeki kabine içi dengelere bağlı, bir türlü bitmek bilmeyen, Resmî Gazete'nin bile hızına yetişmekte zorlandığı, güçlü ve nitelikli bürokrasisini oluşturma çabasıyla meşgul olduğunu da ifade ederek hükumete seslendi ve esnaf kazanç değil, ekmek derdinde; bunu artık görmezden gelemezsiniz diyerek sözlerini noktaladı.
 Anayasa'mızın 5'inci maddesinde devletin görevleri sıralanırken "devletin ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışması" ifadesine yer verilir. Pandemi gibi hayatımızı her açıdan etkileyen olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz ancak ne yazık ki devleti yöneten Hükûmet, sınırlı sayıda yapılan destekleri medya gücünü de kullanarak sınırsız şekilde anlatarak günü kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak esnaf o kadar büyük bir darboğazdadır ki "Otuz altı yıl vergi ödediğim devlet bana otuz altı gün bakamadı." diye perişan bir durumda haykırmaktadır fakat iktidar maalesef bu çığlığa kulağını tıkamakta ve "Bizi uçuracak." dedikleri başkanlık sistemindeki kabine içi dengelere bağlı, bir türlü bitmek bilmeyen, Resmî Gazete'nin bile hızına yetişmekte zorlandığı, güçlü ve nitelikli bürokrasisini oluşturma çabasıyla meşgul olmaktadır. Buradan Hükûmete sesleniyorum: Esnaf kazanç değil, ekmek derdinde; bunu artık görmezden gelemezsiniz.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku