Güncel

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN İKTİDARIN KIRŞEHİR'DEKİ SİYASİ BAŞARISIZLIKLARININ FATURASINI HALKA KESMEYE DEVAM ETTİĞİNİ TBMM'DE GÜNDEME GETİRDİ

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN İKTİDARIN KIRŞEHİR'DEKİ SİYASİ BAŞARISIZLIKLARININ FATURASINI HALKA KESMEYE DEVAM ETTİĞİNİ TBMM'DE GÜNDEME GETİRDİ

9 Haziran 2021 16:12
-A

+A

       CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, iktidarın Kırşehir'deki siyasi başarısızlıklarının faturasını vatandaşa kestiğini belirterek Kırşehir'de Belediye hizmetlerinin de halka ulaşmasında engeller yaratmaya çalıştıklarını TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi ve sözlerinde ilk olarak şunlara yer verdi: "Ak Parti, Kırşehir'deki başarısızlıklarının ardından faturayı Kırşehir halkından kesmeye devam ediyor. Belediyelerimizin çalışmalarını engellemeye çalıştılar, başaramadılar; yetmezmiş gibi kamu yatırım programına alınan ve 150 yataklı ek hastane de yapılamadı. Yerine ASM ya da 112 komuta merkezi yapılacağı söyleniyor."
 İLHAN: "PROJELER YAP BOZ TAHTASINA DÖNDÜ!"
       İLHAN, şehrin kalbinde yer alan valilik binası inşaatının temeline milyonlarca lira harcandığına ve saçma sapan bir kararla şehir merkezinde uygun başka bir sürü yer varken projenin kız yurdu olarak güncellendiğine vurgu yaptı ve bununla birlikte iktidarın son olarak; sınavlarda Türkiye'de hep ilk sıralarda bulunan Kırşehir'i eğitim açısından da iki yıldır cezalandırmaya başladığına dikkat çekti.
KIRŞEHİR YAPILAN ZULME GEREKEN CEVABI GÜNÜ GELDİĞİNDE SANDIKTA VERECEKTİR!
      CHP Milletvekili İLHAN Kırşehir halkının durumun ve yapılmak istenenlerin farkında olduğunun altını çizerek şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Bakanlıkça ödülü hak eden eğitim çalışanı hiç mi yok, bu ne cüret! Şu bilinsin ki, Kırşehir'e reva görülen bu zulüm daha önce de denendi ama önemli bir siyasi hafızaya sahip Kırşehir gereken dersi sandıkta verdi, iktidarın da hiç şüphesi olmasın aynı dersi kendileri de alacaklar."
KONUŞMA
(Tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşma)

      METİN İLHAN (Kırşehir) - Ak Parti, Kırşehir'deki başarısızlıklarının ardından faturayı Kırşehir halkından kesmeye devam ediyor. Belediyelerimizin çalışmalarını engellemeye çalıştılar, başaramadılar; yetmezmiş gibi kamu yatırım programına alınan ve 150 yataklı ek hastane de yapılamadı. Yerine ASM ya da 112 komuta merkezi yapılacağı söyleniyor. Şehrin kalbinde yer alan valilik binası inşaatının temeline milyonlarca lira harcanmışken saçma sapan bir kararla şehir merkezinde uygun başkaca bir sürü yer varken projeyi kız yurdu olarak güncellediler. Bu da yetmemiş olacak ki son olarak sınavlarda Türkiye'de hep ilk sıralarda bulunan Kırşehir'i eğitim açısından da iki yıldır cezalandırmaya başladılar. Bakanlıkça ödülü hak eden eğitim çalışanı hiç mi yok, bu ne cüret! Şu bilinsin ki, Kırşehir'e reva görülen bu zulüm daha önce de denendi ama önemli bir siyasi hafızaya sahip Kırşehir gereken dersi sandıkta verdi, iktidarın da hiç şüphesi olmasın aynı dersi kendileri de alacaklar. Teşekkürler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku